Шай Гилджъс-Алекзандър отбеляза 33 точки, а Джош Гиди добави рекордните в кариерата си 17 асистенции и завърши с "трипъл-дабъл" за успеха на Оклахома Сити със 137:128 над шампиона Голдън Стейт в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ  и Канада.

Гиди завърши със 17 точки, 17 асистенции и 11 борби и за трети път през сезона стига до "трипъл-дабъл", а Оклахома преодоля пасив от 15 точки в четвъртата част, за да стигне до успеха.

За шампионите Стеф Къри наниза 40 точки, от които 10 тройки.

БТА / BTA
25 снимки

Оклахома Сити спечели три последователни мача, откакто загуби пет поредни след паузата в "Мача на звездите". Уориърс имаха осем поредни успехи над Тъндър, включително и в двете предишни срещи този сезон.

Клей Томпсън вкара 23 точки за Голдън Стейт, а Джонатан Куминга добави 21.

Антъни Дейвис реализира 30 точки и спечели рекордните за сезона 22 борби при победата на Лос Анджелис Лейкърс срещу Мемфис със 112:103.

Денис Шрьодер, Руи Хачимура и Остин Рийвс вкараха по 17 точки, а "езерняците" са с баланс 5-2 след почивката за "Мача на звездите" и 3-2, откакто ЛеБрон Джеймс получи контузия.

Джаред Джаксън Джуниърс вкара 26 точки, а Тайс Джоунс добави 16 за Мемфис.

Gulliver/GettyImages
64 снимки

Вашингтон спечели със 119:117 срещу тима на Детройт, който допусна девето поредно поражение.

Даниел Гафорд вкара победния кош със сирената, а Брадли Бийл поведе Уизардс с 32 точки, 7 борби и 7 асистенции. Кристапс Порзингис записа 24 точки и 7 борби.

Джейдън Айви беше най-полезен за Детройт с 26 точки и 12 асистенции. Джеймс Уайзман вкара 21 точки, а Марвин Багли III и Юджийн Оморуи добавиха по 15.

Първоначално мачът трябваше да се играе на 1 февруари, но беше отложен, след като Пистънс не успяха да излетят от Далас заради лоши метеорологични условия.

Кайри Ървинг отбеляза 17 от своите 33 точки в четвъртата част и помогна на Далас да победи Юта със 120:116. Лука Дончич добави 29 точки, 10 борби и 6 асистенции.

Лаури Марканен беше най-резултатен за Юта с 33 точки.

31 снимки

Милуоки записа девети пореден успех, след като спечели като гост на Орландо със 134:123. Брук Лопес вкара 26 точки, а общо шестима игра на Бъкс завършиха с двуцифрен точков актив.

Крис Мидълтън записа 24 точки и 11 асистенции, Джевон Картър - 24 точки, а Боби Портис-младши - 16 точки и 11 борби за тима на Милуоки, който игра без титулярите Янис Адетокумбо и Джру Холидей.

Коул Антъни вкара 23 точки, за да поведе Орландо, който загуби четири от последните си шест двубоя. Франц Вагнер добави 21 точки, а Паоло Банкеро - 20.

БТА / BTA
20 снимки

Центърът Джоел Ембийд се отличи с 39 точки, 7 борби и 3 чадъра при победата на Филаделфия над Минесота със 117:94. Това беше мач 150 в кариерата на Ембийд с поне 30 точки, което го изкачи на трето място във вечната ранглиста след Алън Айвърсън (303) и Чарлз Баркли (154).

Тайрис Макси реализира 27 точки за Филаделфия, а Антъни Едуардс записа 32 за Минесота.

20 снимки

Шарлът прекъсна серията на Ню Йорк Никс от девет поредни победи, след като спечели със 112:105. Кели Убре-младши вкара 27 точки за успеха и реализира важна тройка в последната минута.

Бруклин спечели срещу Хюстън със 118:96 след 30 точки и 5 асистенции на Микал Бриджис.

Джейлън Грийн беше най-резултатен за Рокетс с 25 точки.

37 снимки

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън 45 победи/21 загуби, Филаделфия 43/22, Ню Йорк 39/28

Централна дивизия: Милуоки 47/18, Кливланд 41/26, Чикаго 29/36

Югоизточна дивизия: Маями 35/31, Атланта 32/33, Вашингтон 31/34