Лос Анджелис Лейкърс се върна на пътя на успеха, побеждавайки трудно у дома Орландо със 106:103. Загубата бе първа за гостите от началото на сезона.

Ди‘Анджело Ръсел отбеляза 28 точки за „езерняците“ плюс 8 асистенции. Антъни Дейвис записа 26 точки и 19 борби.

За съперника Гари Харис вкара 17 точки.

Снимки: Gulliver/GettyImages
32 снимки

Междувременно Стеф Къри изведе своя Голдън Стейт Уориърс до трета поредна победа в Националната баскетболна асоциация. Гардът избухна с 42 точки (7 тройки) при успеха на „воините“ като гост на Ню Орлиънс със 130:102.

За Пеликанс по 19 точки реализираха Си Джей Маккълъм и Зайън Уилямсън.

След този двубой за Уориърс предстои нов сблъсък със Сакраменто на Александър Везенков, като срещата е в четвъртък от 4:00 сутринта българско време.

19 снимки

Бостън пък спечели за трети пореден път в НБА. Селтикс се наложиха над Вашингтон със 126:107 като гости, като започват сезона в лигата с 3-0 за втора поредна година.

Джейлън Браун финишира с 36 точки за Бостън, включително 8 тройки, допълнени от 6 борби. Джейсън Тейтъм добави 33 и 6 борби. Кристапс Порзингис се отчете с 15 точки и 6 борби. Кайл Кузма бе най-резултатен за Вашингтон с 21 точки и 5 борби. Юджийн Оморуи се включи от пейката с 14 и 6 борби.

Селтикс не се забавиха и наложиха своето темпо още през първaта част, за да поведат с 42:19, като до края не дадоха инициативата. Селтикс завършиха двубоя с общо 51 борби и 31 асиНа 2 ноември.

20 снимки

Дежонте Мъри изравни рекорда в кариерата си от 41 точки, включително 22 през третата четвърт, за да помогне на Атланта да преодолее пасив от 21 точки и да победи гостуващия Минесота със 127:113. Той добави 7 борби и 5 асистенции за втория пореден успех на Хоукс.

За Атланта Трей Йънг записа рекордните в кариерата си 24 точки и 8 асистенции, а Де'Андре Хънтър добави 16 точки.

77 снимки

Антъни Едуардс вкара 31 точки и направи 7 асистенции за Минесота, а Карл-Антъни Тоунс се отчете с 16 точки и 10 борби.

Далас постигна успех срещу Мемфис със 125:110 след втория "трипъл-дабъл" за сезона на Лука Дончич - 35 точки, 12 борби и 12 асистенции. За Мемфис това е четвърто поредно поражение от началото на кампанията.

23 снимки

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Шарлът - Бруклин – 121:133

Индиана – Чикаго – 105:112

Вашингтон – Бостън – 107:126

Атланта – Минесота – 127:113

Торонто – Портланд – 91:99

Мемфис – Далас – 110:125

Милуоки – Маями – 122:114

Ню Орлиънс – Голдън Стейт – 102:130