Дивайн Буукър вкара 33 точки при изтощителната победа на Финикс със 118:110 като гост над Ню Йорк в НБА, а Слънцата изненадващо държат 1-ото място в Тихоокеанската дивизия, след като записаха 43-а победа от началото на сезона.

Крис Пол вкара последните 7 точки за третата победа при тази серия от гостувания, а общо приключи с 20. Майкъл Бриджис добави 21, а Дерик Роуз остана с 22 точки, 6 борби и 6 асистенции за Никс, които прекъснаха най-дългата си серия от победи от сезон 2012/2013 насам или 13 мача. Те са на 3-о място в Атлантическата дивизия с 34/28.

Лейкърс се наложи със 114:103 над Орландо като гост, като Денис Шрьодер вкарва 13 от всичките си 21 точки в четвъртата част, а Антъни Дейвис добави 18 и 8 рибаунда. Изоставайки с точка- 79:80 в края на третата четвърт, Езерняците подобриха ефективността в атака и сложиха край на поредицата от три загуби. В момента те са на 3-о място в Тихоокеанската дивизия с баланс 36/25.

Монтрецл Харел влезе от пейката и вкара 18 точки за Лейкърс, които имаха добра стрелба през цялото второ полувреме, а също така имат и 11 тройки. Андре Дръмънд остана с 13 пункта и 11 борби. За момента тимът им обаче е 5-и в решетката на плейофите на Западната конференция.

Сан Антонио Спърс се нуждаеше от продължение, за да се справи с Вашингтон Уизардс със 146:143 като гост. ДиМар ДиРоузън завърши за победителите с 37 точкси и 10 асистенции, а Вашингтон приключи най-добрата си серия през сезона от осем поредни победи. Шпорите обаче все още са 9-и в Западната конференция, извън чертата на елиминациите.

ДиРоузън вкара 9 от всичките си точки в последната четвърт и продължението. Мачът се закучи 5:13 минути преди края на редовното време, когато ДиРоузън намали пасива на своите на 115:118.

Брадли Бийл завърши с 45 точки за Вашингтон, които бяха само на една победа от подобряване на клубния рекорд. За Спърс Деджонти Мъри остана с 25 точки и рекордните в кариерата си 17 борби под кошовете. Келдън Джонсън прибави за гостите 21, а Руди Гей остана със 17. Столичани неуспяха да се възползват от 29-ия трипъл-дабъл на Ръсел Уестбрук и 15-и в последните 18 мача, след като той завърши срещата с 22 точки, 13 рибаунда и 14 подавания.

Единственият класирал се за плейофите отбор на Юта падна при гостуването си в Минеаполис от местния тим със 104:105. Д'Анджело Ръсел реализира 7 тройки за Тимбъруулвс, а също така приключи и с 27 точки изобщо. Карл Антъни Таунс вкара 21 и взе 11 борби.

Майк Конли даде преднина на гостите от Солт Лейк Сити със 104:103 6.4 секунди преди сирената, но Рики Рубио успя да намери Ръсел под коша, който се разписа след това. При подновяването на играта Конли загуби топката и времето изтече.

Любопитното е, че Минесота, които са предпоследни в Западната конференция и са един от двата вече отпаднали от сметките за класиране отбори, има три победи от три мача срещу лидера в цялата Лига.
Антъни Едуардс вкара 14 точки за Минесота, а Конли с 26 и Руди Гоберт с 18 за Юта бяха най-полезните им играчи.

Ню Орлиънс Пеликанс се справи с 2-ия в Тихоокеанската дивизия Клипърс със 120:103 у дома. Цион Уилямсън наниза 23 точки, с които увенча чудесната си и активна игра. Лонцо Бол вкара 18 точки, добави 9 борби, 7 асистенции и две откраднати топки, но тимът има едва пет мача, за да се пребори за място в елиминациите. В момента обаче Пеликаните са на 11-о място в Западната конференция с 27/34.

Денвър за момента държи 4-ото място на Запад, след като отнесе у дома си Мемфис Гризлис със 120:96 и има 40 победи от 61 мача. Майкъл Портър-джуниър с 31 точки беше неудържим при стрелбите, а Пол Милсап вкара само 12, но 9 от тях бяха в заключителните минути. Никола Йокич отново беше на познатото високо ниво и приключи мача с 24 точки и 15 борби за своя 53-и дабъл-дабъл.