Звездата на Ел Ей Лейкърс ЛеБрон Джеймс се завърна в игра след четири седмици отсъствие заради контузия, но не успя да помогне на своя отбор да вземе много важния мач с Чикаго Булс в битката за участие в плейофите в НБА. В Лос Анджелис Булс надвиха своя съперник със 118:108, за да се доближат максимално до участие в плей-ин турнира в Източната конференция.

Джеймс започна мач от пейката за едва втори път в кариерата си, в която е изиграл 1958 двубоя, като той се появи в игра в средата на първата част и за 30 минути игра реализира 19 точки, 8 борби и 3 асистенции. След равностойна първа част Чикаго натрупа аванс от 20 точки в средата на втората четвъртина и до края на мача не позволи тя да падне под осем точки. Най-резултатен за победителите бе Зак Лавийн с 32 точки, Демар Дерозан добави 17 точки и 10 асистенции, а гостите имаха 54 процента успеваемост на стрелбата и допуснаха само 9 грешки срещу 18 на съперника. За Лейкърс шест играчи вкараха 13 и повече точки, но никой не реализира повече от Джеймс (19).

След тази победа Чикаго остава на 10-то място в класирането на Изток с актив 36-38, но трудно може да бъде изместен от 11-ия Индиана Пейсърс (33-42) и почти сигурно ще участва в плей-ин турнира за последните две места в плейофите. Ситуацията на Запад остава много заплетена, като Лейкърс са 9-ти с 37 победи и 38 загуби.