ЛеБрон Джеймс изведе Лос Анджелис Лейкърс до трета победа в новия турнир на НБА In-Season. "Езерняците" се наложиха със 107: 95 като гости над Портланд Трейлблейзърс. Така тимът оглави група А на Западната конференция с баланс 3-0 и направи сериозна крачка към спечелването й. Портланд е четвърти с една победа и две поражения.

Гостите изиграха силно първо полувреме, след което имаха аванс от 60:50. През втората част Лейкърс поддържаше аванса си и не позволи на своя съперник да се върне в мача.

Краля завърши срещата с 35 точки, 5 борби и 9 асистенции. Антъни Дейвис завърши с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 14 борби. ДиАнджело Ръсел вкара още 14 точки за победителите.

За Портланд Джереми Грант завърши с 24 точки, а ДиАндре Ейтън се отчете с "дабъл-дабъл" от 17 точки и 12 борби.