Лос Анджелис Лейкърс победи Ню Йорк Никс със 129:123 сред продължение в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. В герой за тима от Лос Анджелис се превърна ЛеБрон Джеймс, който завърши с "трипъл-дабъл" - 28 точки, 11 асистенции и 10 борби.

Така той вече може да се похвали, че е четвърти във вечната ранглиста на НБА по асистенции Краля изпревари Марк Джаксън и Стив Неш, а също така направи и поредната крачка към върха при реализаторите, където е Карийм Абдул-Джабар. От това да бъде човекът с най-много точки в историята на Асоциацията го делят само 89 и е въпрос на време да свали от първото място легендата на настоящия си отбор.

Антъни Дейвис добави 27 точки за победители, докато новото попълнение Руи Хачимура се отличи с 19 и 9 борби. Джейлън Брънсън с 37 точки бе най-добър за Никс.

Gulliver/GettyImages
84 снимки

Срещата бе абсолютно равностойна, като на почивката домакините водеха с 53:52. След това двата отбора си размениха по една четвърт, като редовното време завърши при резултат 114:114. В продълженията „езерняците“ показаха по-точен мерник и успяха да стигнат до крайния успех, нанасяйки втора поредна загуба на нюйоркчани.

Въпреки постиженията на Леброн Джеймс, ЛА Лейкърс продължава да е далеч от участие в плейофите след края на редовния сезон. Тимът все още е с отрицателен баланс от 24 победи и 28 загуби и се намира на 13-то място в Западната конференция.

Пореден трипъл-дабъл записа и Никола Йокич. Той завърши 26 точки, 18 борби и 15 асистенции при успеха на Денвър със 122:113 срещу Ню Орлиънс. Джамал Мъри бе най-резултатен за победа №35 на Нъгетс, реализирайки 32 точки, докато Си Джей МакКълъм и Хърбърт Джоунс вкараха по 21 за Пеликанс.

27 снимки

Победа далеч от дома записа и другият отбор от Лос Анджелис. Клипърс се наложиха със 108:103 над Чикаго Булс след 33 точки на Кауай Ленард и още 27 на резервата Норман Пауъл.

"Ножиците" не започнаха добре мача и изоставаха с 19 точки в средата на втората четвърт, но още до почивката свалиха пасива си до четири точки при 54:58. През второто полувреме гостите затегнаха играта в защита и това доведе до общо 20 грешки за Чикаго в мача, което се оказа решаващо за изхода на двубоя.

Пол Джордж завърши с 16 точки и 10 борби за победителите, докато за Чикаго с 23 точки и 14 борби се отличи центърът Никола Вучевич. Още 18 точки и 14 борби добави гардът Зак ЛаВийн, а с 20 точки остана ДеМар ДеРоузън.

БТА / BTA
17 снимки

Янис Антетокумпо завърши с 34 точки и 18 борби при победата на Милуоки Бъкс със 124:115 над гостуващия тим на Шарлът Хорнетс.

Гръцкият национал вкара 15 от тези точки в последната четвърт. На полувремето резултатът в срещата бе равен - 64:64, но през вторите 24 минути Милуоки не остави съмнение в превъзходството си, като в един момент отвори разлика от 17 точки.

27 снимки

Крис Мидълтън добави 18 точки за победата на Бъкс, а гардът Джру Холидей завърши с 15 точки и 13 асистенции.

За Шарлът шестима играчи приключиха с двуцифрен актив, като най-резултатен бе ЛаМело Бол, който направи "трипъл-дабъл" от 27 точки, 10 борби и 11 асистенции. С 20 точки остана Тери Розиър.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), резултати:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън 36 победи/15 загуби, Филаделфия 32/17, Бруклин 31/19

Централна дивизия: Милуоки 34/17, Кливланд 31/22, Индиана 24/28

Югоизточна дивизия: Маями 29/23, Атланта 25/26, Вашингтон 24/26