Бостън Селтикс и Лос Анджелис Лейкърс записаха трета поредна победа от началото на новия сезон в НБА. Двата тима са най-успешните в историята на лигата, като до момента имат съответно 18 и 17 шампионски титли.

Снимки: БТА / BTA
16 снимки

„Келтите“, които са настоящия първенец, записаха трудна победа над Детройт Пистънс със 126:118 точки като гост, като основна заслуга за това имаха звездите на тима Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун, записали 37 и 24 точки.

Джейдън Айви и Кейд Кънингам бяха най-резултати за Пистънс, като се отчетоха със съответно 26 и 21 точки.

Лос Анджелис Лейкърс също продължи със силния старт на сезона и записа трети пореден успех след победа над Сакраменто Кингс със 131:127 у дома.

Ветеранът ЛеБрон Джеймс, който започна своя 22-и сезон в НБА, бе над всички на паркета и реализира трипъл-дабъл - 32 точки, 14 борби и 10 асистенции, като той наниза 16 точки в последната четвъртина. Нов силен мач за Лейкърс направи Антъни Дейвис с 31 точки и 9 борби. Синът на ЛеБерон - Брони Джеймс, не записа минути в този мач.

27 снимки

За Кингс най-резултатен бе Домантас Сабонис, който също завърши с трипъл-дабъл - 29 точки, 12 борби и 10 асистенции, а Деарън Фокс добави 28 точки.

За последно, Лейкърс стартираха кампанията с три поредни години през 2010-а година. Тогава в състава им са Коби Брайънт и Пал Гасол.