ЛеБрон Джеймс отбеляза 39 точки за победата на неговия Лос Анджелис Лейкърс над Сан Антонио със 143:138 като гост в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Това бе най-доброто постижение на Джеймс от началото на сезона. Той вкара 16 от 39-те си точки в решителните моменти на срещата и добави 11 борби.

Тимът на Лейкърс беше беше Антъни Дейвис заради контузия, както и Патрик Бевърли, който изтърпява наказание от три мача. Успехът бе пети за „езерняците“ в последните им шест двубоя.

Сан Антонио допусна осмо поредно поражение, а три от тях бяха срещу Лос Анджелис Лейкърс, както и за 13-и път от 14-те си мача през ноември.

Денис Шрьодер добави 21 точки, 3 борби и 6 асистенции за победата на Лейкърс, докато седем играчи вкараха 10 и повече точки за Сан Антонио, водени от Келдън Джонсън с 26, Тре Джоунс с 23 и Девин Васел с 20.

Торонто записа домакински успех над Далас със 105:100 в друга среща от вечерта в НБА след като бе допуснал две поредни загуби. Оу Джи Онуноби и Фред ВанВлийт отбелязаха по 26 точки за победата на Раптърс, а Крис Буше добави 22 точки и 13 борби.

Лука Дончич се отчете с 24 точки, 7 борби и 9 асистенции за Далас, който записа трето поредно поражение, а Дориан Фини-Смит реализира 16 точки.

Домакински успех взе и Хюстън в срещата си с Оклахома, завършила при 118:105. Джейлън Грийн вкара 28 точки, а Алперен Шенгюн и Джабари Смит-джуниър завършиха с „дабъл-дабъл“. Първият отбеляза 21 точки, 19 борби и 7 асистенции, а вторият – 15 точки и 13 борби.

Рокетс овладяха мача след серия от 18:2 във втората четвърт и поведоха с 27 точки в един момент. Шай Гилджъс-Александър завърши с 32 точки за гостите от Оклахома, като за 14-и път този сезон премина границата от 30 точки.

В последната среща Финикс надигра Юта у дома със 113:112 след 29 точки и 21 борби на Диандре Ейтън. Той се изяви с открадната топка в последната минута и реализира 11 от 19-те си стрелби от игра. Девин Букър добави 27 точки за Финикс, който спечели четвърти пореден двубой.

Джордан Кларксън реализира 22 точки, а Колин Секстън вкара 20 за Юта Джаз, който претърпя четвърта поредна загуба.