Отборът на ЛА Лейкърс записа трети пореден успех в НБА, след като победи Хюстън Рокетс със 119:117 у дома. Двата тима направиха равностоен мач в "Стейпълс Сентър" в Лос Анджелис, като Рокетс имаха преднина от над 10 точки в средата на третата част, но в крайна сметка ЛеБрон Джеймс и Ръсел Уестбрук изведоха Езерняците до успех.

Над всички за Лейкърс беше ЛеБрон Джеймс, който вкара 30 точки, включително 10 поредни и общо 14 в последната четвърт, и добави 10 асистенции. Уестбрук добави 27 точки, 9 борби и 7 асистенции, а Антъни Дейвис завърши с 27 точки и 9 борби. За Хюстън най-резултатен ба Крисчън Ууд с 26 точки и 16 борби, а Джейлън Грийн вкара 24 точки.

Лейкърс започна сезона с две поредни загуби, но вече има пет победи в последните шест мача и заема трето място в класирането на Запад. Хюстън има само един успех в седем двубоя и е на 13-та позиция в същата конференция.

Маями постигна шеста победа през сезона в НБА, като победи Далас със 125:110 като гост. Четирима играчи на гостите от Флорида вкараха 22 или повече точки, за да спрат устрема на Маверикс към обрат в края на мача. Тайлър Хиро започна мача от пейката, но в крайна сметка приключи срещата със 125 точки, 15 от които във втората четвърт. Именно тази част от мача сложи отпечатък върху победата, когато Маями взеха с 46:32, а на почивката имаха преднина от 70:62. Джими Бътлър завърши с 23 точки, Кайл Лоури с 22, а Бам Адебайо също с 22 и 13 борби.

Лука Дончич вкара 33, негово лично постижение за сезона, но Далас инкасира първа загуба от четири мача насам. Все пак отборът има положителен баланс и за момента сде намира на 4-о място в цялата Западна конференция. Джейлън Брънсън добави 25, което също е негово лично постижение за сезона в първия му мач като титуляр. Мястото му се отвори заради контузиите на Кристапс Поржингис и Макси Клебер.

Милуоки Бъкс се наложи със 117:89 над Детройт като гост с 28 точки на топ-звездата си Янис Антетокумбо, който добави 9 асистенции и 8 борби. Бъкс намериха най-подходящия съперник да сложат край на серията си от три поредни поражения, а също така с 16 точки се отличи Патрик Конафтън. Джереми Грант пък беше водещ реализатор на Пистънс с 21 точки, Тайлър Лайлис беше единственият от останалите, които завършиха с двуцифрен актив- 13.

Лидерът на Запад Юта Джаз се справи малко трудно у дома със 119:113 над Сакраменто, но има вече 6 победи и 1 поражение. Донован Мичъл направи най-силния си мач за сезона, вкарвайки 36 точки. Същото се отнася и за Майк Конли, който приключи с 30. Конли вкара 13, в това число три тройки в четвъртата част на срещата. На време се включи и Руди Гоберт, който наниза шест точки от наказателната линия в последните минути, а като цяло приключи мача с 12 точки, 20 борби и 4 блокирани изстрела.

Кингс опитаха да се върнат в мача и съкратиха преднината си на 113:115 с тройка на Харисън Барнс 23 секунди преди края. Но след това Мичъл вкара два наказателни удара, а Бъди Хийлд имаше последната дума в мача и Джазмените регистрираха шестата си поредна победа над този съперник.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Милуоки - Детройт 117:89
Маями - Далас 125:110
Юта - Сакраменто 119:113
Финикс - Ню Орлиънс 112:100
ЛА Лейкърс - Хюстън 119:117