Антъни Дейвис вкара 25 точки и взе 11 борби, а ЛеБрон Джеймс добави 21 точки, взе 11 борби и подаде 13 асистенции, а Лос Анджелис Лейкърс спечели дербито в Западната конференция срещу Сан Антонио със 103:96.

Лейкърс записа пета победа в 6-ия си мач от началото на сезона и оглави класирането на Запад. Джеймс пък записа трипъл-дабъл и в петък при успеха над Далас.

Дуайт Хауърд вкара 14 точки и взе 13 борби за победителите, докато Деджонти Мъри с 18 точки и 11 борби беше най-резултатен за Спърс. Руди Гей се отличи с 16 точки, въпреки че започна мача от пейката, а ДеМар ДеРоузан добави 14 при второто поражение на Сан Антонио през сезона.

Клипърс върви на 2-о място в Тихоокеанската дивизия, след като записа 5-а победа при 7-ия си мач- 105:94 над Юта като домакин. Кауи Леонард наниза 18 от всичките си 30 точки в мача четвъртата част, за да помогне при четвъртата домакинска победа през сезона.

Клипърс изоставаха с двуцифрен пасив през втората част на мача, но с точна стрелба на Леонард изравниха резултата 86:86. Леонард, който реализира само 9 изстрела от 26-те си опита от игрова ситуация, вкара шест поредни за серията от 19:8, превърнала се в повратна точка за обрата.

Монтрезл Харел прибави 19 точки за победата, а Лу Уилямс остана със 17. За Джазмените Донован Мичел реализира 36, а Боян Богданович е с 19.

Далас Маверикс се наложи над Кливланд като гост със 131:111 като Лука Дончич блесна с втори пореден трипъл-дабъл за сезона и общо трети за сезона. Дончич завърши мача с 29 точки, 14 борби и рекордни в кариерата си 15 асистенции.

С победата Далас поделя първото място в Югозападната дивизия с 4 победи от 6 мача заедно със Сан Антонио. Кристапс Поржингис с 18 точки и 9 борби, както и Бобан Мариянович с 12 точки и 8 рибаунда бяха другите важни фигури в тима на Маверикс. Кевин Лав реализира 29 точки и вдзе 8 борби за Кливланд.

Маями се наложи над Хюстън със 123:100 и увеличи преднината си в Югоизточната дивизия с петата си победа от 6 мача. Дънкан Робинсън наниза 23 точки, Майърс Леонард прибави 21. В един момент домакините водеха с 41 точки, което направи победата им достатъчно лесна.

Индиана Пейсърс прекърши Чикаго със 108:95 и вече има 3 победи от 6 мача, което ги нарежда на 2-о място в Централната дивизия. Пак там Биковете са последни, след като претърпяха пето поражение. Ти Джей Уорън с личен рекорд за сезона от 26 точки се превърна във водещ реализатор за Индиана, след като от състава липсваха важни фигури в това число Домантас Сабонис и Виктор Оладипо./БТА