Лос Анджелис Лейкърс се наложи със 107:97 точки като домакин на Хюст Рокетс в среща от редовния сезон на НБА.

Лейкърс до голяма степен спечели двубоя във втората четвърт, която взе с 35:14 точки и на почивката имаше аванс от 16 точки. „Ракетите“ спечелиха следващите две части, но в крайна сметка ЛеБрон Джеймс и компания не изпуснаха преднината си.

Снимки: БТА / BTA
27 снимки

Антъни Дейвис се отличи с 27 точки и 14 борби за успеха, а Остин Рийвс добави 18 точки от пейката, а ЛеБрон допринесе с 16 точки и 7 асистенции. Фред ВанВлеет бе най-резултатен за Хюстън с 22 точки и 7 асситенции, а „дабъл-дабъл“ записа Алперен Сенгун с 21 точки, 13 борби и 5 асистенции.

Лейкърс са седми в Западната конференция с баланс от 12 успеха и девет поражения, докато Хюстън записаха трето поредно поражение и остават десети с осем победи и девет загуби.