Лос Анджелис Клипърс победи със 101:95 точки като гост Мемфис Гризлис в среща от редовния сезон на НБА. „Ножиците“ спечелиха двубоя след силно второ полувреме, тъй като на почивката изоставаха с шест точки.

Снимки: БТА / BTA
25 снимки

„Дабъл-дабъл“ за успеха на Клипърс записа Терънс Ман – 23 точки и 12 борби, а най-резултатен бе Кауай Ленард с 24 точки. По 14 добавиха Пол Джордж и Ръсел Уестбруук. С „дабъл-дабъл“ се отчете и Ивица Зубач – с 10 точки и още толкова борби. За Мемфис 29 точки отбеляза Джарън Джаксън Жуниор.

В класирането ЛА Клипърс е трети на Запад с баланс от 37 победи и 18 загуби, докато Мемфис е 13-и в същата конференция с актив от 20 успеха и 37 поражения.

Леброн Джеймс наниза 30 пункта и Антъни Дейвис добави 28 с 13 борби за победа на градския съперник Лос Анджелис Лейкърс със 123:118 срещу гостуващия Сан Антонио Спърс. Д'Анджело Ръсъл завърши с 22 точки, а най-резултатен за Спърс бе Виктор Уембеняма с 27 точки и десет борби.

21 снимки

„Езерняците“ са девети на Запад с 31 успеха и 27 поражения, докато Сан Антонио е последен в конференцията с 11 победи и цели 46 загуби.