Голдън Стейт Уориърс победи Лос Анджелис Лейкърс със 128:121 точки като гост в калифорнийското дерби от НБА тази нощ. Двубоят бе пореден дуел между легендите на баскетбола Стеф Къри и ЛеБрон Джеймс като този път Къри излезе победител, макар че Краля имаше малко по-добри показатели.

Срещата в Лос Анджелис бе равностойна, като пред първото полувреме двата тима си размениха водачеството седем пъти, а почивката дойде при точка преднина за гостите. В третата част Уориърс доминираха и дръпнаха с 12 точки, след което затвориха мача за ценен успех срещу пряк конкурент за участие в плейофите.

Снимки: БТА / BTA
39 снимки

Стеф Къри се завърна в игра, след като пропусна три мача заради контузия в глезена, и реализира 31 точки, 6 борби, 5 асистенции и 2 откраднати топки, а Клей Томпсън се включи с 26 точки от пейката. Младият Джонатан Куминга завърши с 23 точки, а Дреймонд Грийн записа дабъл-дабъл - 12 борби и 13 асистенции. За Лейкърс Леброн наниза 40 точки и добави 8 борби и 9 асистенции, но Антъни Дейвис получи контузия на окото в края на първата част и не се завърна в игра.

С този успех Голдън Стейт измести своя опонент от деветото място в класирането на Западната конференция, макар че разликата е минимална. Уориърс имат 35 победи и 31 загуби, докато балансът на Лейкърс е 36-32.