Лос Анджелис Лейкърс надви с 105:104 Хюстън Рокетс в мач от редовния сезон на НБА. Над всички беше ЛеБрон Джеймс, който се отличи с 37 точки.

Освен това Краля допринесе за успеха на тима си с 6 борби и 8 асистенции. Лейкърс отново имаше проблеми със стрелбата, а в последните 25 секунди на срещата резултатът бе равен - 100:100, но последва тройка на Рийвс. Победата на Лейкърс донесе именно ЛеБрон, който реализира от фал в последната секунда на срещата.

Антъни Дейвис записа 27 точки, 10 борби и 3 асистенции, а от Рокетс най-резултатен бе Брукс с 24 точки, както и 1 борба и 2 асистенции на името си.

Лейкърс изоставаше през първата четвърт с 8 точки, а през втората част намалиха. ЛеБрон и компания се разиргаха в третата четвърт, когато напълно обърнаха мача.

Така това е втора победа за тима от Лос Анджелис след успеха над Портланд Трейл Блейзърс преди два дни, а Хюстън Рокетс вече е на две поредни загуби.