Лос Анджелис Лейкърс победи градския съперник Клипърс със 123:120 след продължение в най-интригуващия мач от НБА тази нощ. Звездата на Лейкърс ЛеБрон Джеймс се завърна на игрището след лечение на контузия и допринесе с 24 точки за успеха.

Краля пропусна предишните 17 мача на тима заради разтежение в адукторите, което получи навръх Коледа в мача срещу Голдън Стейт. За 40 минути на игрището, освен 24-те точки, той изравни рекорда си за сезона с 14 борби и добави 9 асистенции.

Ланс Стивънсън добави 20 точки за Лейкърс, като изравни рекорда в кариерата си с пет тройки от осем опита. Лу Уилямс бе най-резултатен за Клипърс с 24 точки. Но цялото внимание отново обра ЛеБрон Джеймс, който показа, че класата му не е пострадала и на йота след най-тежката травма досега в кариерата му.

Сан Антонио оглави класирането в Югозападната дивизия след победа над Бруклин със 117:114. Дерик Уайт записа рекордните в кариерата си 26 точки, а Ламаркъс Олдридж добави 20 точки и 13 борби за 16-а поредна домакинска победа на Спърс срещу този съперник.

Олдридж вкара и ключова тройка в последната минута, с която Сан Антонио стигна до успеха. ДеМар ДеРозан се завърна след контузия с 15 точки и 10 борби за победата.

Филаделфия прекъсна серията на Голдън Стейт от 11 поредни победи след успех със 113:104. Джоел Ембилд записа дабъл-дабъл - 26 точки и 20 борби, Бен Симънс също се отличи с 26 точки

Звездата на Голдън Стейт Стеф Къри отново бе на висота с 41 точки, включително десет тройки, а другият основен играч на Уориърс - Кевин Дюрант, добави 25 точки. Филаделфия прекъсна серията си от 10 поредни загуби срещу този съперник.

Лидерът в лигата Милуоки сложи край на серията на Торонто от десет поредни победи у дома след успех със 105:92. Янис Антетокунбо вкара 19 точки, а Крис Мидълтън добави 18 за успеха на Милуоки. /БТА