Никола Йокич вкара 28 точки, а също така взе 14 борби и подаде пет асистенции за успеха на Денвър Нъгетс над Оклахома Сити Тъндър със 128:95. Майкъл Портър-джуниър добави 20 пункта, а Джамал Мъри добави 19. Пейтън Уестън, който влезе от пейката, постигна личен рекорд със 17 точки.

Победата е трета поредна за защитаващите титлата си Денвър, които имат и най-добър баланс в началото на сезона в първенството на НБА, а също така регистрираха и четвърти пореден успех над този съперник.

Снимки: Gulliver/GettyImages
19 снимки

Новобранецът Чет Холмгрен поведе Тъндър с 19 точки, 7 от 12 изстрела с успех от игра. Шей Гилджъс-Александър обаче реализира само два пъти от 16 опита, завършвайки мача със 7 точки – най-лошият му резултат от декември 2019-а година.

Голдън Стейт се справи с Хюстън със 106:95, като Стеф Къри реализира 24 точки, от които 14 в последната четвърт. Но най-важният момент бяха неговите четири тройки в края на мача, които изковаха втория успех на отбора от началото на сезона.

Хюстън поведе в края на първата част, те имаха още една добра възможност да се откъснат с точния изстрел на Джейлън Грийн 6:42 минути преди края. Но Уориърс отново излязоха напред с 88:87, когато Дреймънд Грийн вкара от наказателната линия. След това той изпусна втория път, но тимът му взе борбата и Къри с тройка направи 91:87 малко над 5 минути преди сирената.

34 снимки

За Рокетс Грийн завърши с 21 точки и 9 борби, Алперен Сенгюн добави 19, както и 7 подавания. Джабари Смит-Джуниър се отличи с 14 пункта и 8 отскочили от таблото топки.

За успеха на Филаделфия над Портланд със 128:98 основна заслуга имаха Джоел Ембийд и Тайризи Макси, които приключиха с дабъл-дабъл всеки. Тобайъс Харис прибави 24 точки за втората победа за 76-ърс от началото на сезона.

72 снимки

Ембийд завърши мача с 35 точки и 15 борби, а също така личната му статистика включваше 7 асистенции, 6 блокади и две откраднати топки. Шейдън Шарп с 20 точки и Малкълм Брогдън с 18 се отличиха за тима на Портланд.

Атланта се справи с Милуоки със 127:110 с 20 точки на Трей Йънг за Ястребите от щата Джорджия, но общо осем техни състезатели завършиха мача с двуцифрен актив. Те бяха точни 47 пъти от 93 стрелби от игра, както и 15 от 37 пъти от тройката, където Богдан Богданович имаше 4 успешни опита от 7. Богданович приключи мача със 17 точки и се оказа най-полезен от всички, влезли от пейката. Ониека Окунгву прибави 14 пункта и взе 7 рибаунда, а Садик Бей остана с 13 и 9 борби.

Снимки: БТА / BTA
24 снимки

За Бъкс голямата гръцка звезда Янис Антетокумпо се отличи с 26 точки, а Деймиън Лилард остана само с 6, като преди почивката не вкара нито един път.

Клипърс се справи със Сан Антонио със 123:83 с 21 точки на Кауи Леонард, който игра 28 минути. Това беше първа среща и за новата сензация в Лигата Виктор Уенбанияма, който приключи мача с 11 точки. Пол Джордж и Ръсел Уестбрук пък с по 19 точки се отличиха за Клипърс.

31 снимки

Българинът Александър Везенков също имаше принос за успеха на Сакраменто със 132:127 след продължение над Лейкърс с ЛеБрон Джеймс в състава, вкарвайки 11 точки за 18 минути игра. Кингс има две победи от три мача до момента.