Отборът на ЛА Лейкърс записа четвърто поредно поражение от началото на сезона в НБА, след като загуби гостуването си на Денвър Нъгетс с 99:110. В Колорадо най-добрият играч в Лигата за последните два сезона Никола Йокич отново ба на висота, като остана на една асистенция от трипъл-дабъл. Сръбският център завърши с 28 точки, 13 борби, 9 асистенции и 4 откраднати топки при над 70 процента успеваемост на стрелбата.

Gulliver/GettyImages
31 снимки

Малко след началото на третата част Нъгетс изоставаха с две точки, но влязоха в серия от 29:9, за да поемат контрол над събитията, след което затвориха мача. С ключова тройка се отчете завърналия се след контузия в коляното Джамал Мъри, който реализира 13 точки. За Лейкърс най-резултатен бе Антъни Дейвис с 22 точки, 14 борби и 5 асистенции, а ЛеБрон Джеймс се отчете с 19 точки, 7 борби и 9 асистенции, но също така загуби топката цели осем пъти. Ръсел Уестбрук получи почивка заради болки в сухожилие.

По този начин само Лейкърс, Сакраменто Кингс (0-3) и Орландо Меджик (0-5) остават без победа от началото на сезона, докато Денвър Нъгетс е с баланс 3-2.

Бам Адебайо записа 18 точки и 8 борби, а Маями нанесе първа загуба за сезона на домакина Портланд 119:98. Звездата на Блейзърс Деймиън Лилард напусна играта контузен. Кайл Лоури вкара пет тройки, като записа 17 точки, както и Джими Бътлър имаше 17 за Маями, а Макс Страс дабави 16 пункта и 9 борби, след като се включи от пейката.

Лилард вкара 22 точки за 26 минути, преди да напусне с разтежение на десния прасец.

Милуоки Бъкс остава единственият непобеден отбор от началото на сезона в НБА. Бъкс се наложиха със 110:99 над Бруклин. Янис Адетокумбо вкара 34 от своите 43 точки през втората част.

40 снимки

Националът на Гърция записа втория си пореден мач с над 40 точки и 31-ви с това постижение в кариерата си. Звездата на Милуоки грабна  14 борби, добави 5 асистенции и също отбеляза 10 от 14 наказателни удара. Кевин Дюрант вкара 33 точки за Бруклин, които загубиха за трети път от четири игри и също така получи пет технически фаула. Кайри Ървинг добави 27 пункта за Нетс.

Гари Трент-младши отбеляза 21 от своите 27 точки през второто полувреме като Торонто се наложи над гостуващия Филаделфия със 119:109. Паскал Сиакам добави 20 точки и отбеляза най-добрия си резултат в кариерата с 13 асистенции за Раптърс.

Зак ЛаВайн се отчете с 28 точки, Демар ДеРозан добави 17 и Андре Дръмонд грабна 13 борби, за да може Чикаго да ликува в домакинството си на Индиана – 124:109.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Детройт – Атланта  - 113:118

Кливланд – Орландо – 103:92

Милуоки – Бруклин – 110:99

Ню Йорк – Шарлът – 134:131 след продължения

Торонто – Филаделфия – 119:109

Минесота – Сан Антонио – 134:122

Чикаго – Индиана – 124:109

Юта – Хюстън – 109:101