Хюстън Рокетс направи невероятен мач и в истинско зрелище победи Оклахома със 137:125.

Ръсел Уестбрук от Оклахома се отчете с трипъл-дабъл, след като реализира 39 точки, 13 асистенции и 11 борби, но това не беше достатъчно за тима му да спечели.

Лу Уилямс наниза 31 точки за успеха на "ракетите" като не сбърка нито веднъж след стрелбата си. С по 24 точки се отчетоха Гордън и Ариза.

След супер първа четвърт "ракетите" водеха с 37:31, а на почивката разликата набъбна на 16 точки - 79:58, което беше и рекордно постижение от страна на Хюстън.

През второто полувреме Хюстън отново беше по-добрият отбор и взе и третата част като победи с 34:29 и дистанцията вече стана доста голяма - 113:88, с което сякаш беше ясно, кой ще спечели двубоя.

В четвъртата част Оклахома опита да се върне в двубоя и спечели частта с 37:24, но не сполучи да вземе мача и в крайна сметка загуби със 125:137.