Джеймс Хардън се отличи с 32 точки и 14 асистенции, а Клинт Капела завърши с рекордните в кариерата си 31 точки, при победата на Хюстън над гостуващия Денвър със 125:113 в Националната баскетболна асоциация.

Така Хардън записа 13-пореден мач с повече от 30 точки, а домакините спечелиха за 12-и път в последните си 14 двубоя.

Никола Йокич с 24 точки и 14 борби беше най-добър за Денвър, който прекъсна серията си от пет последователни победи.

Лидерът на Милуоки Янис Антетокунбо завърши с 30 точки и 10 борби и помогна на тима си да спечели срещу гостуващия Юта със 114:102.

Домакините записаха 28-и успех в 39 мача през сезона и заемат второто място във временното класиране в лигата след, след лидера Торонто, който е с баланс 30-12.

Донован Мичъл беше най-добър за гостите с 26 точки.

Макар и без звездата си ЛеБрон Джеймс отборът на Лос Анджелис Лейкърс нанесе рядка домакинска загуба на Далас след 107:97.

Брендън Инграм беше най-резултатен за гостите с 29 точки, а Лондо Бол допринесе с 21 точки, 7 борби и 5 асистенции. Джеймс получи контузия на аддукторите по Коледа, а в негово отсъствие Лейкърс записа едва втора победа в седем мача.

Новобранецът Лука Дончич беше най-добър за Далас с 27 точки и 8 борби, но тексасците допуснаха едва четвърто поражение от 20 домакинства през сезона досега.

Сан Антонио надделя над домакина Детройт със 119:107, а старши треньорът Грег Попович записа 1221-ата си победа в лигата и се изравни с Джери Слоун на третото място във вечната ранглиста.

ДеМар ДеРоузан завърши с 26 точки, 7 борби и 9 асистенции, а гостите нанесоха своя удар в края на първата и в началото на втората четвърт, когато след серия от 23:2 поведоха с 45:33 и до края контролираха мача. ЛаМаркъс Олдридж добави 25 точки за успеха. Блейк Грифин беше лидер на Детройт с 34 точки.

Антъни Дейвис се отличи с 36 точки и 13 борби при успеха на Ню Орлиънс над Мемфис със 114:95 като домакин. Майк Конли завърши с 22 точки и 10 асистенции за гостите, които загубиха шести пореден мач. /БТА