Голдън Стейт разби Бостън със 107:88 и изравни резултата във финалната серия в НБА. Двата отбора си размениха по една победа в първите срещи.

Домакините показаха отдаденост и силна защита, като откраднаха 15 пъти топката, предизвикаха 19 грешки на съперника и вкараха 33 точки от втори шанс само срещу 15 за Бостън. Решаваща за успеха се оказа третата четвърт, а този път нямаше завръщане за Селтикс в последната, което естествено върна самочуствието на Уориърс.

До почивката мачът вървеше равностойно, като дори в първите минути гостите поведоха с 13:5, но бързо бяха застигнати. На почивката калифорнийци водеха с 52:50.

В третата част обаче, както често правят, домакините рязко вдигнаха темпото, а "келтите" отново не бяха готови. Те все пак се държаха до 62:68, когато Голдън Стейт направи серия от 11:0, завършила с 2 поредни тройки на Стеф Къри и разликата скочи сериозно.

Интригата окончателно приключи в края на периода, когато Джордън Пуул отбеляза тройка, а след пропуск на Дерик Уайт, отново Пуул реализира нови 3 точки почти от центъра и тотално съсипа "детелините", за аванас от 87:64. След това мача просто се доиграваше.

Стеф Къри реализира 29 точки за победителите, а Джордън Пуул вкара 17. Джейсън Тейтъм напомни за себе си с 28 за Бостън, но Маркъс Смарт и героят от първия мач Ал Хорфърд вкараха едва по 2.

Голдън Стейт – Бостън    107:88 (1-1 в серията)
(31:30, 21:20, 35:14, 20:24)

Голдън Стейт: Грийн 9, Уигинс 11, Лууни 12, Къри 29, Томпсън 11 (Пуул 17, Биелица 6, Пейтън 7, Портър 3, Мууди 2, Куминга, Тоскано-Андерсън, Лий)
Бостън: Тейтъм 27, Хорфърд 2, Р. Уилямс 2, Смарт 2, Браун 17 (Уайт 12, Г. Уилямс 6, Причард 4, Тайс, Стаускас 3, Корне 2, Фитс 3, Хаузър 3, Несмит 4)