Голдън Стейт Уориърс разгроми Чикаго Булс със 143:94 в своята зала „Оракъл Арина”. В отсъствието на контузените Кевин Дюрант и Дреймънд Грийн най-резултатен за "воините" стана Стеф Къри с 33 точки (26 във втората четвърт), Клей Томпсън добави 29, Ник Йънг - 17.

Домакините загубиха първата четвърт с 29:32, след което се развихриха и спечелиха следващите части с 45:21, 36:13 и 33:28.

Голдън Стейт с актив от 14 победи в 19 мача заема второ място в Западната конференция.

Кливланд Кавалиърс се наложи трудно над Шарлът Хорнетс на свой терен, а ЛеБрон Джеймс се отличи с трипъл-дабъл, който е 57-и в кариерата му.

За 40 минути на игрището ЛеБрон реализира 27 точки, 16 борби и 13 асистенции, а отборът му записа седма поредна победа.

Джей Ар Смит отбеляза 16 точки, а Кевин Лав завърши с дабъл-дабъл - 11 пункта и 13 борби.

Оклахома Сити Тъндър претърпя поражение у дома от Детройт Пистънс с 98:99. "Гръмотевиците" имаха преднина от 15 точки в хода на мача, но в крайна сметка разочароваха своите привърженици в зала "Чесапийк Енерджи Арина", която както обикновено бе препълнена с 18 200 зрители. На домакините не им помогна трипъл-дабъл на Ръсел Уестбрук - 27 точки, 11 борби и 11 завършващи подавания.