Джоел Ембийд отбеляза 37 точки и записа личен рекорд в НБА с 23 вкарани стрелби след нарушение при победата на Филаделфия със 125:109 срещу Ню Йорк. Джеймс Хардън пък направи трипъл-дабъл с 29 точки, 16 асистенции и десет борби за Сиксърс, които спечелиха втори пореден мач с новото си дуо на паркета.

Филаделфия вкара рекордните за сезона 39 стрелби след нарушение и именно голяма част от тях помогнаха на Сиксърс да се откъснат в резултата в средата на последната четвъртина. Водещият реализатор в НБА Ембийд вкара 23 от 27 и добави девет борби, а Хардън спечели втори пореден мач след дебюта си при 133:102 срещу Минесота в петък.

Сиксърс и Никс бяха равни при 100:100 в последната четвъртина, но Филаделфия вкара десет от следващите 12 точки и се откъсна окончателно. Ембийд наниза шест стрелби от линията и Хардън добави още четири в тази серия. Последният отне също така пет топки и освен това изравни най-доброто си постижение за сезона в графата асистенции.

Ар Джей Барет и Евън Фурние вкараха по 24 точки за Никс, които загубиха пети пореден мач и девети от последните десет.

Лука Дончич вкара две стрелби след нарушение 7.9 секунди преди сирената и завърши с 34 точки при голям обрат и победа на Далас със 107:101 срещу Голдън Стейт.

Маверикс заличиха изоставане от 21 точки, регистрирано в третата четвъртина, а в последната Спенсър Динуиди вкара десет от общо 24-те си точки. Стеф Къри пък наниза тройка само десет секунди преди края и записа дабъл-дабъл при 27 точки и десет асистенции, но Дончич реши всичко в следващата атака на Далас.

Донован Мичъл отбеляза 26 точки, а Руди Гобер добави 16 и спечели 14 борби при победа на Юта със 118:114 срещу отбора с най-добър актив в НБА Финикс. Джаз записаха осми успех в последните си девет мача и подобриха баланса си на 38-22, докато Сънс са с 49-12, но и с две поредни загуби за първи път от два месеца насам.

Финикс игра последните си три мача без голямата звезда Крис Пол, който счупи палец на 16 февруари и ще отсъства до края на редовния сезон. Девин Букър бе най-резултатен в негово отсъствие с 30 точки, а Джей Краудър провали последната атака преди сирената с пас извън очертанията на игрището.

Си Джей Макколъм вкара 22 точки, а Йонас Валчунас и Брендън Инграм записаха по 19 за победа на Ню Орлиънс със 123:95 срещу Лос Анджелис Лейкърс. Разликата от 28 пункта маркира най-изразителния успех на Пеликънс срещу този съперник в клубната история, надминавайки 139:117 през 2018 година.

Ню Орлиънс вече е с пет поредни победи в гостувания, което се случва за пети път за този отбор след преместването му от Шарлът през 2002. Серията не бе прекъсната дори от 32-те точки на Леброн Джеймс за Лейкърс, които са с две поредни загуби и продължават да бъдат с отрицателен баланс при 27-33.