Джоел Ембийд вкара 19 от своите 32 точки през второто полувреме, с което помогна на Филаделфия 76ърс да победи със 110:102 гостуващия Милуоки Бъкс в най-очаквания мач от програмата на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада тази нощ.

Роденият в Камерун баскетболист взе нещата в свои ръце след почивката, след като по-малко от две минути преди нейното начало гардът на Сиксърс Тайрийс Макси обърна левия си глезен и напусна игра. До този момент плеймейкърът на домакините имаше 24 точки, 4 борби и 5 асистенции. Останал без него, както и без други двама от титулярите си в лицето на Джеймс Хардън и Тобайъс Харис, които също са контузени, старши треньорът на домакините Док Ривърс се обърна към Ембийд и центърът не го разочарова.

Gulliver/GettyImages
27 снимки

Филаделфия стопи изоставане от 13 точки в края на първата четвърт и седем на почивката, за да се поздрави с третата си поредна и общо осма победа в 15 мача от началото на сезона.

Силно включване за победителите направиха и резервите Жорж Нианг, който вкара 17 точки, както и Шейк Милтън, който приключи с 15.

За Милуоки Янис Антетокумпо вкара 25 точки и овладя 14 борби, но стреля отчайващите 26,7 процента от наказателната линия (4/15), което коства и победата на Милуоки. Боби Портис добави още 21 точки за "елените", а с 15 завърши Брук Лопес. В игра за гостите не се появиха контузените Джру Холидей и Крис Мидълтън.

Словенецът Лука Дончич регистрира 50-ия си "трипъл-дабъл" в НБА при изразителната победа на Далас Маверикс със 127:99 над гостуващия Денвър Нъгетс.

Дончич приключи срещата с 33 точки, 12 борби и 11 асистенции и вече има 50 мача с двуцифрен брой точки, борби и асистенции в едва 278 срещи. За сравнение легендата на Лос Анджелис Лейкърс Меджик Джонсън достига тази кота в 279 мача.

54 снимки

След равностойна първа четвърт, която завърши 29:27 за Далас, във втората домакините се наложиха с 44:28 и взеха непреодолим аванс от 18 точки още на почивката.

Кришчън Ууд добави 28 точки за победата на Маверикс, а с 15 завърши Спенсър Динуиди.

За гоститен от Денвър, които бяха без болния от COVID-19 Никола Йокич, Брус Браун и Кентейвиъс Колдуел-Поуп вкараха по 18 точки.

Финландецът Лаури Марканен вкара рекордните в кариерата си 38 точки за победата на Юта Джаз със 134:133 над Финикс Сънс. Домакините започнаха много силно мача и поведоха с 19 точки още в средата на първата четвърт. Те водеха в резултата през почти целия двубой, но в началото на последните 12 минути се оказаха за момент догонващи с една точка.

БТА / BTA
5 снимки

Силната игра на Марканен, както и на резервата Малик Бийзли, който приключи с 27 точки, обаче помогнаха на Юта да постигне 11-ата си победа през сезона - най-много от всички отбори в Западната конференция.

За Финикс над всички бе Девин Букър. Гардът завърши с рекордните си за сезона 49 точки, към които добави 10 асистенции и 8 борби, но и това не бе достатъчно на "слънцата" за победа. Деандре Ейтън и Камрън Пейн вкараха по още 17 точки за гостуващия тим.

Резултати от мачовете в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА):

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън – 13 победи/3 загуби, Торонто – 9/7, Филаделфия - 8/7

Централна дивизия: Милуоки – 11/4, Кливланд – 9/6, Индиана - 8/6

Югоизточна дивизия: Атланта – 9/6, Вашингтон – 9/7, Маями - 7/9