Джоел Ембийд вкара кош 1.1 секунди преди края на редовното време, за да донесе победата на Филаделфия 76ърс със 120:119 над гостуващия тим Портланд Трейл Блейзърс в най-драматичния мач от програмата на Националната баскетболна асоциация, игран тази нощ.

Ембийд вкара победния кош със завъртане назад на 360 градуса през центъра на Портланд Юсуф Нуркич, като така даде първия и единствен аванс на Филаделфия в мача. Роденият в Камерун баскетболист завърши срещата с 39 точки, като точно неговото представяне бе в основата на обрата, който сътвориха домакините от изоставане от 21 точки малко преди края на първото полувреме.

БТА / BTA
35 снимки

Джеймс Хардън добави още 19 точки и 9 асистенции на сметката си за четвъртата поредна победа на Сиксърс, а Тайрийс Макси и Де'Антъни Мелтън се отличиха с по 13 точки.

За Портланд над всички бе Анфърни Саймънс, който отбеляза 34 точки. Джеръми Грант добави 24 точки, а звездата на "пионерите" Деймиън Лилард завърши с 22 точки и 11 асистенции.

Лидерът в класирането на Западната конференция Денвър Нъгетс претърпя изненадваща загуба със 120:128 при гостуването си на предпоследния в подреждането Сан Антонио Спърс.

Отбраната на "златните буци" не успя да намери отговор за балансираната игра в атака на "шпорите", които завършиха със седем играчи с двуцифрен актив.

БТА / BTA
24 снимки

Най-резултатен за победителите бе Келдън Джонсън с 23 точки, Дъг МакДермот вкара още 20, а 19 прибави новобранецът Джеръми Сочан.

За Денвър сърбинът Никола Йокич направи "трипъл-дабъл" от 37 точки, 11 борби и 11 асистенции и за пръв път през сезона това не стигна на Денвър за победата. Джамал Мъри вкара още 24 точки за гостите, но само двама други техни играчи преминаха границата от 10 точки.

Без контузения ЛеБрон Джеймс тимът на Лос Анджелис Лейкърс постигна третата си поредна победа. Това се случи в мача с Торонто Раптърс, който "езерняците" спечелиха със 122:112.

БТА / BTA
32 снимки

Над всички за домакините бе гардът Д'Анджело Ръсел, който реализира 28 точки, за да помогне на тима си да стопи изоставане от 15 точки още в първата четвърт. Германецът Денис Шрьодер също бе на ниво с 23 точки, а 18 прибави Остин Рийвс.

За Торонто Скоти Барнс вкара 32 точки, а О Джи Анъноби добави 31, но техните усилия не срещнаха достатъчно подкрепа.

В класирането Торонто е на девето място в Източната конференция с 32 победи и 36 загуби, докато Лос Анджелис Лейкърс е девети на Запад с 33 успеха и 34 поражения.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън 46 победи/21 загуби, Филаделфия 44/22, Ню Йорк 39/29

Централна дивизия: Милуоки 48/18, Кливланд 42/27, Чикаго 30/36

Югоизточна дивизия: Маями 36/32, Атланта 34/33, Вашингтон 31/36