Отборът на Лос Анджелис Лейкърс спечели мач №4 срещу Денвър Нъгетс със 119:108 (28:23, 33:25, 30:32, 28:28). Така "езерняците" намалиха пасива си в серията  до 1-3 победи и сложиха край на кошмарната си серия от 11 поредни поражения от този съперник. Сред зрителите на двубоя в Лос Анджелис бяха Леонардо Ди Каприо и Адел. Денвър води с 3:1 победи и ще има възможност да затвори серията у дома в петия мач в понеделник.

Леонардо Ди Каприо на мач на ЛА Лейкърс

източник: Gulliver/GettyImages

За разлика от първите три мача в серията, в които калифорнийци водеха на полувремето и след това допускаха обрат, сега не се стигна до нищо подобно. Макар и да успяха да скъсят разликата до седем точки в края на третата четвърт, Никола Йокич и компания този път не можаха да се противопоставят на Лейкърс в защита, като четирима състезатели на домакините вкараха поне по 20 точки.

Антъни Дейвис направи "дабъл-дабъл" с 25 точки и 23 борби, а ЛеБрон Джеймс вкара 30 точки за успеха на Лейкърс.

Никола Йокич бе най-полезен за Денвър с втория си "трипъл-дабъл" в серията - 33 точки, 14 борби и 14 асистенции, но този път усилията му не бяха достатъчни.