Шампионът Голдън Стейт допусна трето поражение за сезона в НБА, след като отстъпи като гост на Денвър със 110:112 точки. Данило Галинари завърши с 28 точки и 5 борби за Денвър, включително и един наказателен удар 3.1 секунди преди сирената. Уил Бартън добави 21 точки и 6 борби, а Гари Харис се отчете с 18 точки и 7 борби.

Стивън Къри беше най-резултатен за Голдън Стейт с 38 точки и 9 асистенции. Харисън Барнс отбеляза 18 точки, а 17 точки записа Клей Томпсън. За шампионите почивка получи Дреймънд Грийн, който е изключително полезен играч за тима. Голдън Стейт за последно загуби от Далас на 30 декември миналата година.

Лос Анджелис Клипърс постигна десета поредна победа след 104:90 точки над Маями. Центърът на Клипърс Диандре Джордан не взе участие в двубоя заради пневмония.
Коул Олдрич се отличи с 19 точки и 7 борби за победителите. Крис Пол, Пол Пиърс и Джамал Кроуфърд нанизаха по 15 точки.Джерълд Грийн беше най-резултатен за Маями с 19 точки. Дуейн Уейд добави 16 точки и 8 борби, а Крис Бош записа 11 точки и 12 борби.

Кевин Дюрант реализира 29 точки и спечели 10 борби при успеха на Оклахома Сити над Далас със 108:89 точки. Звездата на домакините Ръсел Уестбруук беше изгонен през втората четвърт, след като получи второ техническо нарушение заради размяна на реплики с Джей Джей Бареа. Далас игра без петима от титулярите - Дирк Новицки, Уесли Матюс, Чандлър Парсънс, Дерон Уилямс и Заза Пачуля.

Бостън прекрати серията си от четири поредни победи след успех над Индиана със 103:94 точки. Айзея Томас вкара 28 точки за победителите.

В Ню Йорк Бруук Лопес реализира 20 точки, а Тадеус Йънг записа 19 точки и 11 борби за победата на Бруклин със 110:104 точки над Никс. Джеймс Хардън и Дуайт Хауърд направиха "дабъл-дабъл", а Хюстън надделя над Минесота със 107:104 точки.

Хардън, който достигна границата от 10 хиялди точки в кариерата си, беше най-полезен с 27 точки и 11 асистенции, докато Хауърд завърши с 15 точки и 10 борби.