Антъни Дейвис изигра 52 минути и 51 секунди в мача на ЛА Лейкърс срещу Милуоки Бъкс, спечелен от „езерняците“ със 128:124 след две продължения. Това е рекордно дълго време на полето за играч на тима от Лос Анжелис от 2012 година насам. Тимът бе без ЛеБрон Джеймс, който отсъстваше, заради болки в левия глезен.

"Беше забавно, сега остава да повторим това отново утре“, демонстрира доброто си настроение Антъни Дейвис след мача.

Лейкърс спечели четвърта поредна победа, с която отборът вече изостава само на два мача от Финикс Сънс в борбата за 8-о място в Западната конференция при оставащи до края на редовния сезон 10 мача. На „езерняците“ предстои мач срещу Мемфис Гризлис.

Снимки: БТА / BTA
27 снимки

При победата над Милуоки Бъкс Антъни Дейвис вкара 34 точки, като добави и 23 борби. Остин Рийвс записа втори трипъл-дабъл в кариерата си с 29 точки, 14 борби и 10 асистенции, а Д'Анджело Ръсел имаше 29 точки и 12 асистенции. Началото обаче бе слабо за Лейкърс, които започнаха мача, стреляйки 2 от 16 от игра, докато Бъкс натрупаха преднина от 19 точки през първата четвърт. Лейкърс намалиха изоставането си до едноцифрено число на два пъти - веднъж през втората и отново през третата част, но Милуоки отново увеличи изоставането си до 19 точки малко над 8 минути преди края на четвъртата част. В края се стигна до продължения. В първото беше ред на Ръсел да изравни резултата с два изстрела от линията 3,1 секунди преди края, а Дейвис демонстрира добрата си игра в защита срещу Дамиан Лилард. Гърдът на Милуоки завърши с 27 точки и 8 асистенции.

Във второто продължение, след като двата отбора имаха проблем с вкарването в първите минути. Лейкърс пак успя да навакса, като този път Спенсър Дуиндиди изравни резултата 1:17 минути преди края, а Рийвс вкара тройка 38,6 секунди преди края, за да даде победата на Лейкърс.