Далас победи ЛосАнджелис Лейкърс със 124:115 у дома. Това бе трети пореден и общо 18-ти успех за Маверикс от началото на редовния сезон в НБА. Лука Дончич завърши с 32 точки, 9 борби и 9 асистенции. Крисчън Ууд добави 30 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Тим Хардуей - джуниър помогна с 26 точки и 6 борби.

Над всички за Лейкърс бе ЛеБон Джеймс, който наниза 38 точки плюс 6 борби и 5 асистенции, а освен това се превърна в баскетболиста с най-много мачове на Коледа в историята на НБА – 17. Ръсел Уестбрук финишира със 17 точки и 5 борби. Остин Рийвс остана с 16 точки.

Gulliver/GettyImages
52 снимки

Играта на Маверикс не спореше през първото полувреме, а това бе добре дошло за Лейкърс, които взеха нещата в свои ръце и водени от ЛеБрон поведоха с 54:43 след края на втората четвcрт. След паузата обаче ситуацията се промени драстично, а Далас увеличи оборотите, за да избухне с 51 точки в третия период, с което излезе напред - 94:75. В последната част гостите се доближиха на 10 точки, но Далас не допусна обрат.

Филаделфия пък записа осма поредна победа. 76-ърс се справиха с Ню Йорк със 119:112 като гости.

80 снимки

Джоел Ембийд завърши с 35 точки и 8 борби за Филаделфия. Джеймс Хардън оформи дабъл-дабъл – 29 точки и 13 асистенции. Джордж Нианг се включи от пейката с 16 точки.

Джулиъс Рандъл бе най-добър за Ню Йорк с 35 точки и 8 борби. Джейлън Брънсън също стигна до двойните показатели – 23 точки и 11 асистенции.

Никола Йокич направи още един впечатляващ трипъл-дабъл и донесе победата на Денвър Нъгетс в продължението над Финикс със 128:125. Сърбинът записа 41 точки, 15 борби и 15 асистенции за своя 83-и трипъл-дабъл в кариерата. Двукратният действащ MVP на НБА имаше 40 точки, 27 борби и 10 асистенции преди седмица срешу Шарлът.

Звездата на Финикс Девин Букър издържа само 4:20 минути при завръщането си от контузия в слабините, като отбеляза две точки, след като наниза 58 срещу Ню Орлиънс в предишния си старт.

32 снимки

Джейсън Тейтъм записа своя пети пореден мач с 30 и повече точки, водейки Бостън Селтикс към победа на Коледа със 139:118 над гостуващия Милуоки Бъкс.

Тейтъм (41 точки) и Джейлън Браун (29) записаха общо 70 пункта в мач за осми път в кариерата си. Тейтъм добави 7 борби и 5 асистенции, докато Бостън записа втори пореден успех.

Дерик Уайт, Грант Уилямс и Ал Хорфорд също отбелязаха двуцифрен брой точки, а Маркъс Смарт раздаде осем асистенции.

58 снимки

Янис Анетокумпо бе най-резултатен за Милуоки с 27 точки, докато Джру Холидей завърши с 23, а Брук Лопес отбеляза 16.

Срещи от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада:

Източна конференция:

Атлантическа дивизия: Бостън 24 победи/10 загуби, Бруклин 21/12, Филаделфия 20/12

Централна дивизия: Милуоки 22/11, Кливланд 22/12, Индиана 17/16

Югоизточна дивизия: Атланта 17/16, Маями 16/17,  Вашингтон 13/21

Западна конференция:

Тихоокеанска дивизия: Финикс 19/15, Лос Анджелис Клипърс 19/15, Сакраменто 17/14

Югозападна дивизия: Мемфис 20/12, Ню Орлиънс 20/12, Далас 18/16

Северозападна дивизия: Денвър 21/11, Юта 19/16, Портланд 17/16.