Демар Дерозан вкара 35 точки, а Зак Лавин добави 29 при победата на Чикаго Булс над Лос Анджелис Клипърс като гост. Това сложи край и на серията от 7 успеха на Клипърс. Роденият в Лос Анджелис Де Розан спечели още 7 борби и даде 5 асистенции. Лавин направи 6 успешни опита от 13 стрелби за 3 точки, като спечели и 8 борби.

В един момент от мача Клипърс водеха със 78:77, но в този момент Чикаго направи разлика с 9:0. Пол Джордж завърши с 27 точки за Лос Анджелис.

Девин Буукър стана най-резултатен с 26 точки, а Джавии Макгий направи дабъл-дабъл при успеха на Финикс над домакините от Хюстън. Букър наниза 16 точки още в първата четвърт, за да осигури стабилен старт на тима си. Макгий добави и 3 чадъра към своите 19 гточки и 14 борби. Баскетболистите на Хюстън успяха да вкарат едва 7 опита от трите точки при 32 опита в мача.

Антъни Дейвис записа 34 точки, като 27 от тях бяха пред първото полувреме, и спечели 15 борби при победата на Лейкърс у дома над Сан Антонио. Тейлън Хортън-Тъкер добави 17 точки в дебюта си за сезона за Лейкърс, а Малик Монк допринесе с 16 точки. Уейн Елингтън и Кармело Антъни забиха по 15 точки, а Ръсел Уестбруук помогна с 14 точки и 11 борби. Лос Анджелис спечели 3 от последните си 7 мача, в които Леброн Джеймс не е играл заради коремно разтежение.

Келдън Джонсън вкара 24 точки за Сан Антонио, който записа втора загуба поред. Дежунт Мъри направи трипъл-дабъл - 22 точки, 10 борби и 10 асистенции.

Трей Йънг вкара рекордните си за сезона 42 точки, за да помогне на Атланта да прекъсне серията си от 6 загуби и да се наложи над гостите от Милуоки. Йънг спечели 8 борби и направи 10 асистенции. Джон Колинс вкара 16 от своите 19 точки през второто полувреме, а Клинт Капера добави 12 точки и 13 борби за Атланта. Милуоки отново бе воден от Янис Антетокумпо, който завърши с 26 точки, 6 асистенции и 5 борби. Джру Холидей добави 19 точки и 8 асистенции, а Грейсън Алън вкара 18.

Майлс Бриджис вкара 22 точки, а Ламело Бол - 21 за победата на Шарлът над Голдън Стейт. Един от героите за победителите бе Тери Роузиър, който вкара всичките си 20 точки през второто полувреме.

Голдън Стейт допусна едва втора загуба от 13 мача, като сложи край и на серията си от 7 победи. Андрю Уигинс вкара 28 точки, а Стеф Къри остана с 24. Джордан Пуул добави 13 точки, а Дреймънд Грийн - 11.

Кевин Дюрант вкара 33 точки, за да поведе Бруклин към успеха срещу Оклахома. Пати Милс добави 29 точки, като вкара рекордните за кариерата си 9 стребли от зоната за 3 точки. Нетс спечелиха третата си поредна победа и осма от последните 9 мача. Звездата на Оклахома Лъгенц Дорт завърши с 20 точки, докато Шай Гилджъс-Александър вкара 23.

Никола Йокич вкара 28 точки, спечели 9 борби и направи 9 асистенции, Боунс Хайланд заби 18 точки при победата на Денвър над Портланд. Монте Морис завърши с 15 точки, Факундо Кампацо с 13, а Пи Джей Доузиър и Джамикал Грийн вкараха по 12. Гардът на Портланд Дамиан Лилард не игра в мача заради коремна контузия, която се усложни с мача срещу Лос Анджелис Клипърс в четвъртък. Си Джей Макколъм вкара 21 точки, Анфирни Саймънс добави 16, а Насир Литъл и Норман Пауър завършиха с по 13 точки за Портланд.