Чикаго Булс записа втора поредна домакинска победа, след като се наложи над Индиана Пейсърс със 118:101. Най-добър за „биковете“ бе Дъг Макдърмът, който наниза 23 точки за 26 минути игра, а Джими Бътлър завърши с 16 точки.

Пол Джордж и Майлс Търнър се отчетоха с 20 точки за Пейсърс, но усилията им не бяха достатъчни за нещо повече от почетна загуба.

Преднината на Чикаго, натрупана още до почивката даде на треньора на Булс Фред Хойберг възможност да ограничи минутите на Дуейн Уейд и за 21 минути, които прекара на паркета записа 14 точки, 5 борби и 2 асистенции.

Със стопроцентовия си актив Чикаго оглавява Източната конференция, делейки първото място с Атланта и шампионите от Кливланд Кавалиърс.

„Кавалерите“ също записаха втора победа пред собствена публика, побеждавайки Орландо с 105:99. Най-добър за Кливланд бе лидерът на отбора ЛеБрон Джеймс, завършвайки срещата с 23 точки и 9 асистенции. Силен мач направиха и Кайри Ървинг и Кевин Лав, които се отчетоха с 20 и 19 точки. За „магьосниците“ Ивън Фурние завърши с 23 точки, а Сердж Ибака с 19 точки и 7 борби.

Сан Антонио успя да ограничи Антъни Дейвис и победи Ню Орлиънс Пеликанс с 98:79 точки. Решителна за победата на Спърс се оказа третата част, която „шпорите“ спечелиха с 28:15.

След първите два впечатляващи мача на Антъни Дейвис, завършвайки съответно с 50 и 45 точки, в този двубой бе под нивото си и завърши с 18 точки и само 5 борби.

От началото на сезона „Пеликаните“ са записали 3 загуби и нито един успех, докато Сан Антонио са на обратния полюс и с три победи от три срещи са лидер в Западната конференция. Най-добър за Спърс в този мач бе Калай Ленърд, записвайки 20 точки, а Пати Милс добави 18 точки.

Ню Йорк Никс записа първа победа, побеждавайки Мемфис с 111:104. Кристапс Порзингис завърши с 21 точки за „бричовете“, а звездите на отбора Кармело Антъни и Дерик Роуз добавиха 20 и 13 точки. Добър мач направи и центърът Йоаким Ноа, впечатлявайки с 10 борби и 7 асистенции. За Мемфис Марк Гасол записа 20 точки, но не бяха достатъчни за втора победа от началото на сезона.

Очаквайте тази вечер от 22:30 часа на живо в GONG PLAY и по DIEMA SPORT 2 мача Лос Анджелис Клипърс – Юта Джаз.