Тадеус Йънг отбеляза 26 точки, Дарън Колисън добави 25, а отборът на Индиана победи със 124:107 Кливланд и нанесе четвърта поредна загуба на вицешампионите в Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА).

Пейсърс (5-3) се изкачиха на трето място в Източната конференция зад Бостън (6-2) и Орландо (6-2), а Кавс се свлякоха до четвърта позиция в собствената си дивизия, оглавявана от Индиана.

Леброн Джеймс отбеляза 33 точки и записа 11 асистенции, но това не стигна на Кливланд (3-5) и неговият отбор загуби за пети път в шест мача. Резултат не даде и продължителната отборна среща преди тренировката във вторник, защото шампионите от Източната конференция загубиха четирите поредни мача с общ дефицит от 58 точки.

Кливланд все пак водеше с 69:68 в третата четвъртина, но Индиана отбеляза четири поредни тройки и изгради преднина от осем пункта. Виктор Оладипо завърши с 23 точки за Пейсърс, Боян Богданович отбеляза 17, а Домантас Сабонис записа дабъл-дабъл при 15 точки и 12 спечелени борби.

Бостън победи със 113:86 Сакраменто, след като Кайри Ървинг и Джейлън Браун отбелязаха по 22 точки в трите четвъртини, които изиграха. Това е шеста поредна победа за Селтикс в НБА и 11-а срещу Кингс в серия, която започна на 19-и януари 2007-а година. Тери Розиър помогна за продължаването й с 12 точки, а Даниел Тайс отбеляза десет и спечели също толкова борби.

Орландо остана равен с Бостън в битката за върха на изток, след като Евън Фурние отбеляза 22 точки, а Аарън Гордън добави 19 при победата със 101:99 срещу Мемфис. Меджик контролираха мача през по-голямата част от последната четвъртина, но серия на Тайрик Евънс, който завърши с 32 точки, изравни мача на 97:97 при 1:45 минути до сирената. Тройка на Гордън 52 секунди преди края обаче даде за последно аванс на Орландо.

Ти Джей Уорън отбеляза рекордните в кариерата си 40 точки, 28 от които през второто полувреме, а Финикс преодоля дефицит от 22 пункта и победи Вашингтон със 122:116. Той спечели и десет борби, а Девин Буукър добави 22 точки за четвъртата победа в пет мача под ръководството на временния старши треньор Джей Триано. Преди това Финикс бе с баланс 0-3./БТА