Отборът на ЛА Лейкърс допусна втора поредна загуба в отсъствието на контузените си звезди ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис. Шампионите отстъпиха с 94:111 като гости на Финикс Сънс.

Девин Букър и Диандре Ейтън реализираха по 26 точки за успеха на „слънцата“, с който тимът от Аризона се утвърди на второто място в Западната конференция.

Ветеранът Крис Пол направи „трипъл-дабъл“ от 11 точки, 10 борби и 13 асистенции, като с „алей-уп“ пас към Ейтън в третата четвърт достигна границата от 10 000 асистенции в кариерата си. По този начин той стана шестият играч в историята на НБА след Джон Стоктън, Джейсън Кид, Стийв Неш, Марк Джаксън и Меджик Джонсън, който има 5-цифрен брой завършващи подавания за гърба си.

За гостите от Лос Анджелис Монтрезл Херъл вкара 23 точки от пейката, а с 22 завърши Денис Шрьодер. Шампионите обаче допуснаха дефицит от 15 точки още на почивката и през второто полувреме не бяха в състояние да го стопят, като така пропаднаха до трето място в класирането в конференцията.