Бруклин Нетс поднесе една от изненадите на сезона в НБА, след като победи лидера в югозападната дивизия Хюстън със 145:142 след продължения, но и успя да неутрализира 58-те точки на Джеймс Хардън за Рокетс. За Хардън това е втори пореден мач с такъв актив, след като наниза 57 при победата в понеделник над Мемфис.

Джеймс Хардън вкарва 30 и повече точки в 18-и пореден мач и достига поне 40 в 9 от последните 12 мача. Но вкара само пет пъти от 19 опита, а отборът като цяло опита 70 пъти, но само 23 успешни. Лидерът на Хюстън вкара също така 16 успешни опита от 34 от игрови ситуации и 21 от 23 от наказателната линия.

Тимът на Хюстън остава начело в Югозападната дивизия с 25 победи и 19 поражения, докато Бруклин изравни баланса си на 23 победи и загуби и има реални шансове да се промъкне в плейофите за трети път с това име.

Голдън Стейт записа победа със 147:140 точки над Ню Орлиънс с 41 точки на Стеф Къри, от които 9 тройки и така стана първият играч в Лигата, който има 8 или повече тройки в три поредни мача. Голдън Стейт отново си върна водачеството в Западната конференция, след като има 31 победи от 45 мача.

Звездата на гостите Антъни Дейвис падна лошо 2:22 минути преди края, когато вкара за да свали пасива на своите. Но след това се върна на терена, а като цяло приключи мача с 30 точки, 18 борби и 7 асистенции за 41 минути игра. За Пеликанс Джейрю Холидей вкара 25 точки и подаде 7 асистенции, а Елфрид Пейтън добави 12 подавания.

Бостън удари у дома досегашния лидер на Изток Торонто със 117:108 и даде шанс на Милуоки да излезе на върха. Кайри Ървинг вкара общо 27 точки за успеха на домакините, като в заключителните минути направи една решаваща тройка и добави два успешни наказателни удара. Той пропусна предишната среща заради контузия на крака, но показа, че е във форма и само в четвъртия период наниза 10 точки.

Сан Антонио прекърши Далас със 105:101 точки и заема 2-о място в Югозападната дивизия с 26 победи от 46 мача. Дейвид Бертанс гарантира победата с тройка 1:41 минути преди края, а отборът прояви характер и преодоля дефицит от 19 точки, натрупан преди почивката. Лука Дончич беше реализатор номер 1 с 25 точки, а личната му статистика включва още 8 асистенции и 8 борби.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:
Детройт- Орландо 120:115 след продължение
Бостън- Торонто 117:108
Хюстън- Бруклин 142:145 след продължение
Мемфис- Милуоки 101:111
Далас- Сан Антонио 101:105
Портланд- Кливланд 129:112
Голдън Стейт- Ню Орлиънс 147:140
Лос Анджелис Клипърс- Юта 109:129