Кевин Дюрант вкара 31 точки, в това число и забивка в средата на четвъртата част, която донесе обрат за тима му Бруклин при успеха над Атланта със 113:105.

С днешната победа Бруклин запази минималната си преднина над Чикаго в Източната конференция на НБА с 18-ата си победа в 26 мача. В сряда Нетс паднаха от Хюстън със 104:114, а Дюрант и Ласмаркъс Олдридж, който днес вкара 15 точки, получиха почивка.

Джеймс Хардън вкара 20 точки и направи 11 асистенции за победителите, а Трай Йънг беше най-резултатен за Атланта с 31. Джон Колинс с 20 и Кевин Хюртър с 19 останаха следващите реализатори за отбора от щата Джорджия, който е 9-и с 13/13.

БГНЕС
20 снимки

Финикс Сънс също продължава с отличното си представяне и разби Бостън със 111:90. Слънцата имат 21 победи и 4 поражения и делят лидерското място на Запад с Голдън Стейт, който има същите показатели.

ДжеВейл Макгий направи своя мач на сезона, вкарвайки 21 точки и взе 15 борби. Крис Пол добави 12 асистенции за победата, като тимът им спечели 20 мача от 21 възможни без липсващите титуляри Дивайн Буукър (разтежение на бедрото) и Деандре Ейтън (вирусно заболяване).

Gulliver/GettyImages
27 снимки

Макгий вкара 9 от 16 изстрела от игралното поле, а седем играчи на победителите завършиха с двуцифрен актив. Кам Пейн завърши със 17 точки сред тях, а Джейсън Татъм вкара 24 за Селтикс.

Милуоки Бъкс се наложи над Хюстън Рокетс със 123:114 с невероятните 41 точки и 17 рибаунда на Янис Антетокумmо. Така Бъкс сложиха край на поредицата на Хюстън от седем поредни победи. Милуоки има 17 победи и 10 поражения на 2-ото място в Централната дивизия, а Хюстън е на предпоследното в Югозападната.

Рокетс водеха между 10 и 1 точка в различни периоди от мача, преди Бъкс да натиснат след началото на последния период от мача. Боби Портис и Крис Мидълтън добавиха по 21 точки всеки за успеха на Милуоки, докато Гарисън Матюс водеше атаката на Рокетс и приключи мача с 23 точки, в това число и шест тройки.

Лос Анджелис Лейкърс вече има 14 победи в 26 мача, след като победи Оклахома като гост със 116:95. ЛеБрон Джеймс вкара 33 с 13 успешни изстрела от 20 опита.

Джеймс, който в първите два мача през сезона срещу Оклахома Сити остана на пейката, този път добави 6 асистенции и 5 рибаунда. Ейвъри Брадли добави рекордните за себе си през сезона 22 точки.

Новобранецът Тре Ман вкара 19 точки за Оклахома Сити, а водещият им реализатор Шей Гилгеус-Александър вкара 11.