Пред повече от 17 000 зрители в "Медисън Скуеър Гардън" в Ню Йорк отборът на Западната конференция се наложи над този на Източната със 163:158 в 64-ия Мач на звездите в НБА. Наградата за "Най-полезен играч" в срещата взе гардът на Оклахома Ръсел Уестбрук, който вкара забележителните 41 точки, като така бе с основна заслуга за успеха на Запада. Това е второто най-добро постижение за точки от един играч в Мач на звездите след 42-те точки на Уилт Чембърлейн през 1962 година.

Макар и да не успя да подобри рекорда на Чембърлейн, Уестбрук успя да постави друг, вкарвайки 27 точки до почивката. Реализираните общо 321 точки от двата отбора подобриха досегашното най-добро постижение, което бе 318 от миналата година. Също така в срещата бяха вкарани и 48 тройки, като така бе подобрен старият рекорд от 30 коша от далечно разстояние, поставен също миналата година.

Двубоят в Ню Йорк премина през редица обрати, като още през първото полувреме Запада имаше аванс от 20 точки. Той обаче бе стопен от символичните домакини в срещата и в началото на последния период те излязоха на свой ред напред в резултата. За последно равенство между двата тима имаше 4 минути преди края на срещата, но последователни кошове на Крис Пол и две тройки на Уестбрук и Джеймс Хардън дадоха аванс от 158:149 на Запада при само 2 минути и 22 секунди до края.

Освен Уестбрук, много силен мач за победителите направиха Хардън (29 точки, 8 борби, 8 асистенции), Стеф Къри (15 точки, 9 борби, 5 асистенции) и Крис Пол (12 точки, 6 борби, 15 асистенции). За Изтока на ЛеБрон Джеймс вкара 30 точки, Кайл Корвър добави 21, а Джон Уол остана с 19.

Срещата бе изгледана от куп американски знаменитости, а по време на една от почивките организаторите оказаха специална благодарности на част от звездите на Ню Йорк Никс от миналото, сред които Фил Джаксън, Бърнард Кинг, Уилис Рийд, Уолт Фрейзър, Бил Брадли и Ърл Монро. /БТА