Кейта Бейтс-Диоп вкара рекордните в кариерата си 30 точки за победата на Сан Антонио над Лос Анджелис Лейкърс със 138:110 в мач от Националната баскетболна асоциация.

Дерик Уайт добави 23 точки, а Лони Уокър 21 за успеха на Спърс, с който тимът приключи серията от гостувания с баланс 3 победи и 1 загуба.

ЛеБрон Джеймс завърши с 36 точки и 9 борби, а Ръсел Уестбрук добави 30, но усилията им бяха недостатъчни за Лейкърс и тимът допусна рекордната за този сезон четвърта поредна загуба.

Стеф Къри "избухна" с 46 точки за успеха на Голдън Стейт над лидера в Югозападната дивизия Мемфис със 113:104. Къри наниза осем тройки и бе безгрешен от линията за наказателен удар с 12 от 12.

Gulliver/GettyImages
20 снимки

Кемба Уокър наниза 44 точки, но и това не бе достатъчно на Ню Йорк Никс и тимът загуби у дома от Вашингтон със 117:124. Уизардс играха без водещия си реализатор Брадли Бийл, но в негово отсъствие се отличи новобранецът Кори Киспърт с рекордните си за сезона 20 точки, както и Спенсър Динуиди, който бе най-резултатен в редиците на гостите с 21 точки.

Лидерът в редовния сезон Финикс записа пета поредна победа след 113:101 над Оклахома Сити. Девин Букър завърши с 30 точки, а Камерън Джонсън добави 21 точки и 9 борби за "слънцата".

28 снимки

Шарлът обърна Денвър със 115:107 след много силна последна четвърт. Шарлът изоставаше с 19 точки в резултата в третата част, но успя да навакса пасива и да стигне до успеха, с който прекъсна серия от три поредни загуби. Кели Убре-младши наниза 14 от общо 23-те си точки за Шарлът в четвъртата част.

Маями надигра Детройт със 115:112 след тройка на Макс Струс в самия край. Тайръс Херо завърши с 29 точки, а Струс добави 26 точки за успеха на "горещите", който е шести за тима в последните осем мача.

Ню Орлиънс продължава победната си серия след победа над Орландо със 110:104. Брендън Инграм бе най-резултатен в мача с 31 точки за четвъртата поредна победа на Ню Орлиънс.