Отборът на Лос Анджелис Лейкърс победи Детройт Пистънс с 133:107 в мач от редовния сезон на НБА, така за тимът от Детройт това се превънра в 15-а поредна загуба.

Лейкърс се върна към успехите след поражението от Филаделфия 76ърс. Гостуващия тим взе сериозна преднина още през първата четвърт, която завърши при резултат 38:24. Лейкърс не изпусна инициативата през нито един момент от мача и така се поздрави с успеха.

Gulliver/GettyImages
17 снимки

Най-резултатен бе Д'Анджело РЪсел с 35 точки. Освен това той допринесе с 4 борби и 9 асистенции. С "дабъл-дабъл" се отчете Антъни Дейвис, който записа 29 точки, 16 борби и 4 асистенции. Краля ЛеБрон Джеймс също помогна на Лейкърс с 25 точки, 8 борби и 3 асистенции.

Утре отборът на Лейкърс отново играе, този път срещу Оклахома Сити Тъндър. За Детройт Пистънс също няма почивка, като те излизат срещу Ню Йорк Никс, но дали ще успеят да сложат край на ужасяващата си серия, предстои да разберем.