Отборът на Чикаго Булс победи Лос Анджелис Лейкърс със 115:110 като домакин в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. ДеМар ДеРоузън реализира 19 от своите 38 точки в четвъртата част, а Никола Вучевич регистрира "дабъл-дабъл" от 19 точки и 13 борби за успеха на Булс. Тимът не можеше да разчита на няколко играчи заради COVID-протоколите. Лонзо Бол добави 19 точки за Чикаго, а ЛеБрон Джеймс завърши с 31 точки, 14 борби и 6 асистенции за Лос Анджелис Лейкърс, който игра първи мач без контузения Антъни Дейвис.

Детройт също записа домакински успех над Маями със 100:90. Садик Бей отбеляза 26 точки, 4 борби и 2 асистенции, а Детройт прекъсна негативната серия от 14 загуби, която бе изравнен клубен рекорд. Амиду Диало се включи с 15 точки, 7 борби и 2 асистенции.

Отборът на Портланд надделя като гост на Мемфис със 105:100 след 32 точки, 5 борби и 5 асистенции на Деймиън Лилард. Норман Пауъл добави 28 точки, 3 борби и 4 асистенции за гостите, които записаха пета поредна победа. Домакините демонстрираха слаб процент при стрелбата от игра, вкарвайки само 35 от 91 опита. Дилън Брук бе най-резултатен за домакините с 37 точки, 3 борби и 3 асистенции.

Финикс победи Шарлът у дома със 137:106, като Диандре Ейтън направи "дабъл-дабъл" от 15 точки и 15 борби, Джавал Макгий реализира 19 точки, а Девин Букър завърши с 16 точки, 6 борби и 5 асистенции след като пропусна седем мача. За Шарлът с 26 точки и 5 борби се отчете Майлс Бриджис.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

Тимът на Сакраменто се справи като домакин със Сан Антонио със 121:114 в друга среща от вечерта в НБА. Бъди Хийлд вкара 29 точки, а 18 от тях реализира в последната четвърт. Кингс бяха без шестима състезатели, както и наставника Алвин Джентри заради КОВИД-протоколите.

С победа като домакин се поздрави и Минесота след успех над Далас със 111:105. Карл-Антъни Таунс реализира 24 точки, 7 борби и 6 асистенции, а ДиАнджело Ръсел отбеляза 22 точки за Минесота. Тим Хардауей-младши бе най-резултатен за гостите с 28 точки, 6 борби и 6 асистенции.