Въпреки 51 точки на ЛеБрон Джеймс Кливланд Кавалиърс отстъпи като гост на Голдън Стейт Уориърс в първия мач от големия финал в НБА.

Голдън Стейт победи със 124:114 точки след продължение и така стартира с успех защитата на титлата си от миналия сезон.

В редовното време двубоят завърши при резултат 107:107 точки.

ЛеБрон Джеймс записа ново историческо постижение, вкарвайки 51 точки във финален мач за титлата в НБА. Той добави 8 борби и 8 асистенции. За Кливланд с 21 точки и 13 борби се отличи и Кевин Лав.

Голдън Стейт обаче бе воден от Стеф Къри, който завърши с 29 точки, 6 борби и 9 асистенции, а Кевин Дюрант добави 26 точки, 9 борби и 6 асистенции.

Кливланд поведе с 30:29 точки след първата четвърт, а домакините изравниха за 56:56 точки на почивката. Последва по-добра трета част за Голдън Стейт, в която Уориърс дръпнаха с 6 точки, но гостите се добраха до равенството в редовното време.

В продължението баскетболистите на Голдън Стейт се наложиха, отбелязвайки 17 срещу 7 точки за съперника.

Как се стигна до продължението на Голдън Стейт - Кливланд?