Отборът на Милуоки Бъкс записа първи дубъл над Лос Анджелис Лейкърс в рамките на редовния сезон в Националната баскетболна асоциация от сезон 2006/2007 насам. Брандън Найт реализира 30 точки, а Рамон Сешънс добави 22 за успеха със 108:105, който сложи край на серията от 8 поредни поражения, в която бяха изпаднали домакините в сблъсъка.

За Найт това бе четвърти мач през кампанията с 30 и повече точки. Той вкара рекордните за кариерата си 37 точки при първата победа над „езерняците“ през този сезон (94:79) на 31 декември.

За Лейкърс най-резултатен бе Джордан Хил, който изравни личното си постижение от 28 точки, а също така добави и 16 борби.

Гостите от Лос Анджелис направиха добра първа четвърт, в която отвориха четири точки разлика в своя полза, но полувремето дойде при резултат 55:53 за Милуоки. Домакините имаха предимство в следващите две части, като увеличиха преднината си в третата, преди да потреперят в края.

В последните минута и тридесет секунди Сешънс пропусна три последователни наказателни удара, с което позволи Лейкърс да организира атака при 0,6 секунди до края. Ник Йънг обаче така и не получи шанс да изравни резултата, след като изстрелът му бе блокиран от Екпе Удо.