Лидерът на Изток Милуоки победи Бостън с 98:97 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Звездата на Бъкс Янис Адетокунбо вкара 12 от своите 30 точки в последната четвърт, а Крис Мидълтън реализира тройка в последните секунди за успеха.

Мидълтън направи 98:95 32.5 секунди преди сирената, след което Кайри Ървинг отбеляза кош за Бостън. В следващата атака Бруук Лопес пропусна със сирената. Съдиите обаче върнаха 3.5 секунди за Селтикс, но Кайри Ървинг не успя да се разпише.

Адетокунбо добави към статистиката си 13 борби, а Мидълтън също завърши с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 13 борби. Малкълм Брогдън записа също 15 точки за тима на Бъкс, който спечели 15 от последните си 17 срещи и има 44 успеха и 14 поражения от началото на сезона. Кайри Ървинг завърши с 22 точки за Бостън, а Ал Хорфорд добави 21 точки и рекордните за сезона 17 борби.

ЛеБрон Джеймс вкара 29 точки и спечели 11 борби, а Брендън Инграм се отличи с 27 точки и 13 борби при победата на Лос Анджелис Лейкърс срещу Хюстън Рокетс със 111:106. "Езерняците" преодоляха пасив от 19 точки в средата на третата част, за да стигнат до успеха.

Лейкърс бяха догонващи почти през целия мач и отстъпваха с 88:95 7:49 минути преди края, но направиха серия от 17:4 за обрат. За шести път през сезона Лейкърс печели мач, в който е губил с 15 или повече точки.

Джеймс Хардън отново беше на ниво за Хюстън и записа 30 точки, 10 борби и 9 асистенции преди да напусна заради натрупани нарушения 1:24 минута преди края. В 32-и пореден мач Хардън вкарва 30 или повече точки.

Шампионът Голдън Стейт постигна драматична победа над Сакраменто със 125:123. Стеф Къри отбеляза 36 точки, от които 10 тройки за победителите, Кевин Дюрант добави 28 точки, 9 борби и 7 чадъра, а ДеМаркъс Къзънс се отличи със 17 точки и 10 борби в първия мач срещу бившия си тим.

Отборът на Голдън Стейт водеше почти през цялата четвърта част, в която Къри вкара 11 точки. Сакраменто изоставаше със 117:123 25.5 секунди преди сирената, но се доближи на 123:125 след две поредни тройки на Бъди Хийлд.

Андре Игуодала пропусна два наказателни удара и Кингс имаха шанс да изравнят, но Хийлд не успя да вкара 2.6 секунди преди края. Марвин Багли се отличи с 28 точки и 14 борби за кралете.

Филаделфия победи Маями със 106:102, а Тибиас Харис вкара 12 от своите 23 точки в последната четвърт. Късна тройка на Джей Джей Редик донесе успяха на Филаделфия. Бен Симънс добави 21 точки, а Бобан Марянович завърши с 19 точки за победителите.

Центърът на Филаделфия 76ърс Джоел Ембийд пропусна мача и ще отсътва поне седмица заради болки в лявото коляно. Дуейн Уейд реализира 19 точки за Маями, а Дион Уолтърс вкара 18.

Кливланд постигна успех над Финикс със 111:98 и нанесе на "слънцата" 16-а поредна загуба. Портланд победи Бруклин със 113:99 след 27 точки и 12 борби на Юсуф Нуркич. /БТА