Маями спечели първия си домакински мач от новия сезон в НБА, след като победи с 96:70 Орландо в дербито на Флорида. С 26 точки се отличи звездата на "горещите" Дуейн Уейд, а новата придобивка на тима ЛеБрон Джеймс записа 15 точки, 7 асистенции и 6 борби, докато Крис Бош завърши с 11 точки и 10 борби. Звездата на Меджик Дуайт Хауърд се отличи с 19 точки и 7 борби.

Хийт реши срещата в третата четвърт, когато записа 28:10 точки, а Джеймс и Уейд комбинираха добре, за да отбележат три тройки в началото на полувремето.

В Бостън, Ражон Рондо направи трипъл-дабъл с рекордните за кариерата си 24 асистенции, докато Пол Пиърс вкара 25 точки и добави 14 борби за успеха на Селтикс със 105:101 над Ню Йорк Никс. Амаре Студамайър вкара 27 точки за Никс, докато резервата Уилсън Чандлър наниза 19.