Маями Хийт ще играе за втора поредна година за титлата в Националната баскетболна асоциация след успех със 101:88 над гостуващия Бостън Селтикс в последния седми мач от финала в Източната конференция.

Вицешампионите от миналия сезон изоставаха с 2-3 победи в серията, но спечелиха последните два мача и стигнаха до обрат.

Бостън пропиля аванс от 11 точки преди почивката, а в началото на третата част водеше с 59:51, но до края й Маями успя да изравни при 73:73. Гостите за последно имаха преднина 8:49 минути преди края при 82:81, но серия от 18:4 точки в полза на Маями в следващите осем минути реши всичко.

Звездите на домакините ЛеБрон Джеймс, Дуейн Уейд и Крис Бош бяха в основата на успеха, след като тримата реализираха последните 31 точки за тима си в мача. Джеймс се отличи с 31 точки и 12 борби, Уейд добави 23 точки, 6 борби и 6 асистенции, а Бош завърши с 19 точки и 8 борби.

За гостите Раджон Рондо беше най-полезен. Той завърши с трипъл дабъл след 22 точки, 10 борби и 14 асистенции. Пол Пиърс добави 19 точки, но това не беше достатъчно.

Така в спора за титлата Маями ще излезе срещу шампиона на Запад Оклахома Сити, който има и домакинско предимство в серията.