Баскетболистите на Лос Анджелис Лейкърс прекъснаха серията си от седем поредни загуби, след като победиха Бостън Селтикс със 118:111 у дома в мач от редовния сезон на НБА.

В "Стейпълс Сентър Арина" един срещу друг се изправиха два тима, които имат общо 33 титли, но през този сезон се намират в сериозно затруднение. И въпреки това предложиха сериозни емоции на зрителите, а домакините изтръгнаха успеха след продължение.

Новото попълнение на Селтикс Ейвъри Брадли дебютира с 21 точки, но получи втори технически фаул в четвъртата част и трябваше да напусне игра. Домакините водеха с цели девет точки 1:28 минути преди последната сирена, но "зелените" направиха страхотна серия и стигнаха до продължение.

Там обаче Джереми Лин пое контрол над събитията и донесе успеха на "Езерняците". Плеймейкърът завърши двубоя с 25 точки и 6 асистенции, а Уесли Джонсън добави 22 точки за успеха.