Лос Анджелис Лейкърс стигна до много трудна победа с 97:94 срещу Бостън Селтикс насред своя „Стейпълс Сентър“. По-малко от 3 минути преди края на мача „езерняците“ губеха с 5 точки, но с добра игра в защита не позволиха на „келтите“ да отбележат кош и в крайна сметка измъкнаха успеха.

За Лейкърс най-резултатен на игрището бе Кобе Брайънт, който завърши срещата с 26 точки и 7 асистенции. Андрю Байнъм записа „дабъл-дабъл“ от 20 точки и 14 борби, а испанският национал в състава на „езерняците“ Пау Гасол не остана по-назад с 14 точки и 13 борби.

За гостите от Бостън страхотен мач направи извиканият „на пожар“ в Мача на звездите Ражон Рондо, който вкара 24 точки и даде 10 асистенции. Кевин Гарнет добави 14 точки и взе 11 борби, докато другата звезда на „келтите“ Пол Пиърс се представи под нивото си, като вкара само 13 точки при 18,2 точки средно на мач за него през сезона.

На изток Кливланд продължи победната си серия и записа трети пореден успех, след като се наложи с 118:107 над гостите от Хюстън. На почивката Кавалиърс изоставаха с 54:57, но съумяха да спечелят последната четвърт с 37:23, а с нея и мача. За „кавалерите“ над всички бяха тежкото крило Антоан Джеймисън с 28 точки и гардът Кайл Ървинг, който отбеляза 21 точки и даде 5 асистенции. За домакините много силно от пейката се включи Рамон Сейшънс, който за 20 минути на игрището записа 15 точки и 7 асистенции.

За Хюстън най-резултатен бе аржентинското крило Луис Скола, който завърши срещата с рекордните за него през сезона 30 точки. Самюъл Далъмбърт постигна „дабъл-дабъл“ от 15 точки и 10 борби, а словенският гард Горан Драгич наниза 20 точки, но това не бе достатъчно за крайния успех.

В класирането на Западната конференция продължава да води тимът на Чикаго с 34 победи и 9 загуби, следван от Маями с 31 успеха и също 9 поражения. На изток лидер е Оклахома Сити с 32 победи и 9 загуби, а Сан Антонио е втори с 26 победи и 13 поражения.