Лос Анджелис Лейкърс спечели със 101:91 гостуването си на Кливланд и развали отличното представяне на "кавалерите" у дома през сезона в Националната баскетболна асоциация.

Отборът на домакините, който водеше с 10 точки на почивката, спечели последните си 23 домакински двубоя. Крилото на "езерняците" Ламар Одъм реализира 28 точки и овладя 17 борби, докато звездата Кобе Браянт наниза 19 точки в коша на Кливланд.

Одъм вкара 13 точки в третата четвърт, спечелена от Лос Анджелис с 31:16. Пол гасол, който игра като център за Лейкърс, завърши с 18 точки и 12 борби. ЛеБрон Джеймс пък записа 16 точки и 12 асистенции за отбора на Кливланд. Зидрунас Илгаускас беше най-резултатен за "кавалерите" с 22 точки, а Мо Уилямс добави още 19.

Във Флорида Маями Хийт спечели с 96:92 домакинския си мач срещу Шарлот Бобкетс. Дуейн Уейд реализира 22 точки, а Марио Чалмърс добави още 16 за победата на "горещите". Ди Джей Оугъстин беше най-резултатен за "рисовете" с 26 точки.

Бостън Селтикс записа загуба у дома с 99:105 от Сан Антонио Спърс. Тим Дънкан и Мат Бонър вкараха по 23 точки за победителите, а Кевин Гарнет се отличи с 26 точки за "келтите".