Легендата Дирк Новицки продължава да чупи рекорди и в 21-ия си сезон като част от НБА. По време на загубата на неговия Далас Маверикс като гост на Вашингтон Уинзърс със 123:132 германската суперзвезда записа своя мач №1504 в "лигата на извънземните".

По този начин той се изравни на третото място във вечната ранглиста по мачове в редовния сезон с Джон Стоктън. Пред него са единствено Робърт Париш с 1611 и Карийм Абдул-Джабар с 1560.

Новицки се отчете с 2 точки и 2 борби за 12 минути на паркета, а над всички за Далас за пореден път бе Лука Дончич с 31 точки и 11 борби. Маверикс обаче към момента изглежда доста далеч от местата, даващи право на участие в плейофите.

Всичко това се случи във вечер, в която бе счупено още едно страхотно постижение. Леброн Джеймс изпревари Майкъл Джордан като №4 във вечната ранглиста на реализаторите.