Лос Анджелис Клипърс победи със 101:99 точки гостуващия Оклахома Сити в четвъртия мач от втория кръг в плейофите в Западната конференция в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Резултатът в серията е 2:2 победи, като се играе се до четири успеха.

Оклахома поведе с 22 точки през първата част, Клипърс постепенно намаляваха пасива си и 1:50 минута преди края изравниха 94:94, а секунди по-късно поведоха с 97:95. Резервата Дарън Колисън вкара важни точки в края и завърши с 18 точки.

За победителите Крис Пол се отличи с 23 точки, 5 борби и 10 асистенции. Блейк Грифин беше най-резултатен с 25 точки, Джамал Крауфорд добави 18 точки, а ДеАндре Джордан записа 14 борби.

Кевин Дюрант изигра силен мач за Оклахома и завърши с 40 точки и 7 борби. Ръсел Уестбрук добави 27 точки, но пропусна тройка със сирената.

Пол Джордж вкара рекордните в кариерата си в плейофите 39 точки и добави 12 борби при успеха на Индиана с 95:92 точки над Вашингтон в Източната конференция. Така Индиана поведе с 3:1 в серията и е само на един успех от класиране на финала.

Индиана изоставаше със 17 точки на почивката, но изигра силно второ полувреме.

Рой Хибърт се отличи със 17 точки и 9 борби. Джордж Хил вкара 15 точки, а Дейвид Уест записа 14 точки и 8 асистенции. За Вашингтон Брадли Бийл вкара 20 точки, Джон Уол реализира 12 точки, а Тревор Ариза - 16 точки.
------
Срещи от втория кръг от плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи):