Хюстън надделя със 121:116 над домакина Портлънд и спечели  първа победа в третия мач от серията от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Джеймс Хардън се отличи с 37 точки, 9 борби и 6 асистенции  за успеха, а Дуайт Хауърд добави 24 точки и 14 борби. Гостите можеха да спечелят още в редовното време, но  пропиляха аванс от 100:91 в последните шест минути.

Никола Батюм изравни за Портлънд с тройка 41.9 секунди преди края на редовното време, а в последствие Хардън пропусна със  сирената. В добавеното време домакините поведоха със 116:112, но не успяха да вкарат кош в последните три минути, а Хюстън стигна до обрата със серия от 9 безответни точки.

Деймиън Лилард беше най-резултатен за Портлънд с 30 точки,  Батюм добави 26 точки, а ЛаМаркъс Олдридж се отличи с 23 точки и 10 борби, но и това не беше достатъчно.

След две поредни загуби като домакин Чикаго спечели срещу  Вашингтон като гост със 100:97 и намали изоставането си в  серията на Изток на 1:2 победи. Майк Дънлийви се отличи с 35 точки за успеха, а Джими Бътлър добави 15 точки, в това число две ключова тройка 24,9 секунди  преди края на срещата.

За столичани най-резултатен беше Брадли Бийл с 25 точки, а  Джон Уол завърши с 23 точки и 7 асистенции, но 87 секунди преди  сирената пропусна два наказателни удара при 91:91.

Бруклин Нетс надделя над гостуващия Торонто Раптърс със 102:98 и поведе с 2:1 победи в серията на Изток. Джо Джонсън вкара 29 точки, а Дерон Уилямс се отличи с 22 точки и 8 асистенции за успеха.

В средата на последната четвърт домакините имаха аванс от 15 точки при 90:75, но 34 секунди преди края съперникът се намали  до 96:97.

Играчите на Бруклин все пак запазиха хладнокръвие и  удържаха победата. За гостите от Торонто ДеМар ДеРозан завърши с 30 точки, а  резервата Патрик Патерсън добави 17.