Отборът на Голдън Стейт записа четвърти успех през сезона срещу Сакраменто, надделявайки като гост със 121:96, като по този начин за втора поредна година спечели всичките си двубои срещу този съперник. Уориърс, водач в Лигата с показатели от 38 победи и 8 загуби, започна неуверено мача и след 7 минути игра изоставаше с 22:14. След това обаче играчите на Стийв Кър значително вдигнаха оборотите и реализираха 23 безответни точки. Така още на почивката на мача гостите имаха аванс от 21 точки (63:42), който леко успяха да увеличат през последните две четвърти. За успеха най-полезен беше гардът Стеф Къри, който вкара 23 точки и направи 9 асистенции. Андре Игуодала и Морийс Спейтс добавиха по 17 точки от пейката, а Клей Томпсън, който вкара 52, включително рекордните за НБА 37 точки в една четвърт, когато за последно игра срещу Сакраменто, сега приключи с доста по-скромните 14 точки. За Кингс четирима от стартовата петица вкараха поне 18 точки, но всички останали играчи вкараха едва 14 точки общо. С най-много завърши ДеМаркъс Казънс, който вкара 26, а към тях добави и 11 борби, 4 асистенции и 4 чадъра. Руди Гей вкара 20 точки, а Дарън Колисън и Бен МакЛемор прибавиха по 18.

В отсъствието на Дуайн Уейд Маями Хийт не успя да се справи при визитата си на Детройт и отстъпи с 91:108. Срещата в "Палас ъф Обърн Хилс" не предложи много интрига, тъй като домакините спечелиха първата четвърт с 33:12. До края на двубоя шампионите за 2012 и 2013 година единствено успяха да намалят изоставането си най-вече благодарение на Крис Бош, който вкара 34 точки. За Детройт гардът Ди Джей Огъстин вкара 25 точки и направи 13 асистенции. Също с дабъл-дабъл приключи и центърът Андре Дръмънд, който вкара 14 точки и взе още толкова борби. Освен Бош, за Маями силен мач отново направи и Хасан Уайтсайд. Центърът вкара 11 точки, взе 10 борби и направи 5 чадъра. В класирането в Източната конференция Маями е на осмо място с показатели от 21 победи и 27 загуби, докато Детройт е две места по-назад с актив от 19 успеха 30 поражения.

В другите 3 двубоя от снощната програма в НБА тимът на Филаделфия записа трети пореден успех у дома, след като се наложи със 105:98 над гостуващия Денвър, благодарение Холис Томпсън, който вкара рекордните в кариера си 23 точки. В "Медисън Скуеър Гардън" Ню Йорк отстъпи пред гостуващия Бостън с 97:108 и се свлече до последното място в Източната конференция, а в най-драматичния мач от снощи Портланд надигра у дома Юта със 103:102. За победителите Деймиън Лилард вкара 25 точки и направи 6 асистенции./БТА

Филаделфия - Денвър 105:98
Детройт - Маями 108:91
Ню Йорк - Бостън 97:108
Портланд - Юта 103:102
Сакраменто - Голдън Стейт 96:121